OD 21 SATI CEDEVITA-CIBONA... VEČERAS ZG-DERBI ABA LIGE…

Večeras (Dom sportova, 21h) očekuje nas zagrebački derbi 10.kola ABA lige. Cedevita i Cibona nakon devet kola imaju identičan omjer (6-3), a Cedevita je u seriji od tri uzastopne pobjede, a Cibona je zabilježila dva uzastopna poraza. Bez obzira na to u oba kluba očekuju zanimljivu utakmicu. Cedevitu će s klupe voditi Gianmarco Pozzecco jer je Veljko Mršić kažnjen jednom utakmicom zbog isključenja u Beogradu “Bit će to pravi derbi. Nakon dugo godina to je jedan derbi gdje su momčadi poravnate po bodovima na tablici”, rekao je Mršić, koji priprema momčad za Cibonu. “Očekujem jednu lijepu i dobru utakmicu. Nadam se da će publika doći u velikom broju, da će napuniti malu dvoranu Doma sportova i uživati u jednoj dobroj utakmici. Mi smo sada u jednom pozitivnom ritmu. Moramo tako nastaviti, ali trebamo igrati i bolje nego što smo igrali u zadnje vrijeme jer bilo bi bolje da igramo kvalitetno duži period utakmice. Protiv Gran Canarije smo to produžili u odnosu na prijašnje utakmice, no opet smo bili u nekoj rupi od desetak minuta u drugoj četvrtini i od pet-šest minuta u početku treće četvrtine. To moramo smanjiti. Moramo nametnuti visoki ritam utakmice i očekujemo da zabilježimo novu pobjedu.” Iza Cibone je teški tjedan u kojem su poraženi od Zvezde, Juventusa i Jolly-a, a trener Damir Mulaomerović ističe  “Čeka nas teška utakmica, derbi kola. Cedevita je u boljem stanju s obzirom da smo mi ušli u seriju poraza. Sigurno je favorit s ovim igračima koje ima, strancima i domaćim. Probat ćemo se posložiti i odigrati puno bolje nego protiv Jollyja”