Treći uzastopni poraz Furnira…

U 4.kolu HT Premijer lige za ostanak Alkar iz Sinja je slavio uvjerljivu pobjedu u Dubravi kod Furnira 88:64. Sinjani su Dubravaše slomili u trećoj četvrtini kada su nakon mini prednosti na poluvremenu (34:33) serijom 18:3 stigli do +16 (57:41). Šime Lisica i Romain Louiserre vezali su tri trice, a treću četvrtinu tricom je zaključio Patrick McGlynn za 68:50. U posljednjih deset minuta Alkar je rutinski priveo susret kraju i upisao drugu uzastopnu pobjedu, a Furnir treći uzastopni poraz koji ga je gurnuo u tešku poziciju uoči gostovanja u Šibeniku i Osijeku.

”Prvo poluvrijeme smo dosta dobro igrali obranu, ali jednostavno ovo je već treća uzastopna utakmica u kojoj naši igrači nisu u stanju povezati dva otvorena šuta. Uvukla se nervoza u momčad, a onda i suparnik pogađa teške šuteve, a mi otvorene nismo u mogućnosti. U jednoj smo lošoj situaciji uoči posljednjih šest kola, ali jednostavno moramo pronaći način kako da izađemo iz ove krize”…kazao je trener Furnira Jeronimo Šarin.

Louiserre je ubacio 21, Mc Glynn 17 (7as), a Lisica i kapetan Hrvoje Vučić po 12. Kod Furnira Mateo Vidović je ubacio 15, Duje Rađa 11, Anthony Collins 10 (10 as), a Filip Krajina 8 uz 14 skokova.