Vukovi slavili u Zadru... Tomas, Žorić i trice odveli Vukove u finale…

U trećoj odlučujućoj utakmici polufinala doigravanja Cibona je slavila u Zadru 96:88 i izborila finale gdje je očekuje Cedevita. Sjajna večer Marka Tomasa i Luke Žorića koji su uz 15 pogođenih trica povukli Vukove prema velikoj pobjedi u ispunjenom Višnjiku. Tomas je ubacio 32 poena (trice 7/11). Luka Žorić ( 7 sk) je dodao 27, a Marin Rozić 11 uz 7 skokova. Vrijedi izdvojiti 9 asista Branislava Ratkovice i 8 skokova više Cibone. Kod Zadra najefikasniji Steven Gray (18).

Početnih 7:3 Zadra momčad Ante Nazora je na krilima Tomasa pretvorila u svoju prednost 14:9. Do prednosti na poluvremenu 42:37 Cibona je stigla uz tricu Domagoja Bošnjaka i poene Žorića. Sredinom treće četvrtine nakon trica Ratkovice i Tomasa Cibosi imaju 10 razlike (54:44) koliko je bilo i u završnici te dionice (71:61). Zadrani su uspijeli preko Graya na pet minuta do kraja stići Vukove i doći do prednosti 79:78. Tada Rozić i Bošnjak ubacuju trice, a sve nedoumice rješava Tomas novom tricom za 91:83.

”Bilo je lijepo čitati izjave da mi nemamo šanse ako Zadar bude onaj pravi. Nije mi jasno na čemu su se bazirale te izjave. Mislim da je rezultat večeras, ali i u sve tri utakmice pokazao tko je bolji. Čestitke Zadru na lijepom rezultatu ove sezone. Mi smo od početka imali kontrolu nad utakmicom. Kada bi se približili mi bismo odigrali par iskusnih poteza i ponovno vratili igru u svoje ruke. Potpuno smo zasluženo ušli u finale”, kazao je Cibonin kapetan Marin Rozić,a prenosi cibona.com

Prva finalna utakmica igra se u četvrtak u 18.00 sati u Domu sportova.