Tijesni porazi Bosca i Sesveta…

U 10.kolu Prve muške lige Bosco i Sesvete su u zanimljivim završnicama poraženi na gostovanjima u Rijeci i Kaštelima. Kvarner je bio bolji od Bosca 81:80, a Ribola Kaštela od Sesveta 71:68.

Bosco je nakon trice Marka Petrovića u 6.minuti imao prednost 13:11, a nakon toga su igru i rezultat preuzeli domaćini koji su u 17.minuti imali 13 razlike (42:29). Na poluvremenu je Kvarner 2010 imao prednost 47:39. Najbolji dio igre Bosca je bila treća četvrtina koju su dobili 26:14. Nakon trice iskusnog Siniše Štembergera bilo je 55:44, a tada Katura, Puljko, Zrnić i Puou kreiraju seriju 21:4 za +5 Bosca (65:60). Nisu domaćini izgubili glavu već su na krilima Filipa Tončinića na pet minuta prije kraja poveli 70:68. Hrvoje Puljko je s dva zabijena bacanja na dvije minute prije kraja doveo Bosco u prednost 77:74. Tada je na scenu stupio Štemberger koji je ubacio dvije uzastopne trice i uz dodatno bacanje doveo Kvarner na +4 (81:77). Tek je Puljko s tricom ublažio poraz, a posljednji pokušaj Damira Mijića nije bio precizan.

Tončinić (22) i Štemberger (21) su predvodili domaćine, a kod Bosca Marin Zrnić je ubacio 18, a Puljko i Petrović po 16 poena.

Sesvete su se unatoč lošem otvaranju na gostovanju od Ribole Kaštela (12:24) uspijele vratiti u susret i u samoj završnici stići u priliku da osvoje važne bodove. Nakon prednosti Kaštela 71:65 na ulasku u posljednjih pet minuta najbolji dvojac gostiju Filip Tušek – Philip Babić kreira seriju 7:0 za prednost Sesveta 62:61. Nakon trice Ivana Svaline izjednačenje donosi Babić (64:64). Viktor Šarić zabija za prednost domaćina koji su poslije promašenih trica Tušeka i Babića bili mirne ruke s linije slobodnih bacanja.

Svalina je predvodio Ribolu Kaštela s 15 poena. Šarić (17 sk) i Martin Bilandžić su dodali po 11. Sesvećane je s klupe vodio novi/stari trener Tomislav Vouk, a u izostanku Daria Papka najučinkovitiji spomenuti dvojac Tušek (21p, 11sk) i Babić (15p, 6 as). Ivan Perković je dodao 10, a junior Luka Žgela 9 poena.