Težak poraz Hermes Analitice u Splitu…

U 17.kolu HT Premijer lige Split je na svom parketu uvjerljivo nadigrao Hermes Analiticu 125:59. Zagrepčani su nakon važne pobjede u Dubravi Splićanima parirali samo prvu četvrtinu koju je domaćin tricom Tonija Perkovića dobio 23:20. Drugu četvrtinu Split je otvorio serijom 18:5, a do odmora napravio 28 razlike (59:31). U nastavku je rasla prednost ”žutih” do konačnih +66, a trener Ivica Skelin dao je veću minutažu igračima koji nisu igrali u jučerašnjoj pobjedi protiv Budućnosti u ABA ligi.

Split koji je imao 37 asistencija predvodio je Perković s 24 poena i 11 asista. Darko Bajo je dodao 22 uz 11 skokova, a Roko Gizdavčić 19 uz 10 asistencija. Kod Hermesa Filip Kordić je ubacio 13, a Ivan Mileković 12.

”Čestitam Splitu na pobjedi. Uvjerljivo su nas nadigrali. Očekivali smo možda njihov umor nakon jučerašnje utakmice, ali su bili puno agresivniji od nas. Mi smo se držali prvu četvrtinu, a pali u drugoj koju smo izgubili 25 razlike. Imali smo problem s ozljedom i osobnim pogreškama pa smo u nastavku više prilike dali mlađim igračima da probamo dobiti kojeg igrača za nastavak prenstva. Objektivno u ovoj utakmici nismo ni mogli očekivati pobjedu, a sada imamo utakmice sa Zabokom i Vrijednosnicama Osijek gdje se nadamo da uz malo sreće možemo dobiti barem jednu utakmicu”…kazao je trener Hermes Analitice Zvonimir Mravak.