Hermes Analitica u Dubravi želi zadržati status Premijerligaša... Svoboda ”Obrana je ključ uspjeha u Dubravi”…

Hermes Analitica je nakon devet uzastopnih poraza upisala pobjedu u prvoj utakmici dodatnih kvalifikacija za HT Premijer ligu ligu protiv Dubrave 85:82 ali nakon susreta nisu imali previše razloga za zadovoljstvo s obzirom da u Dubravu u nedjelju donose samo tri poena prednosti, a tijekom prvog poluvremena prve utakmice imali i 25 razlike (54:29) ”Neznam što se dogodilo u drugom poluvremenu. Pokušavali smo i mi u svlačionici nakon susreta analizirati što se dogodilo jer mislim da smo u prvom poluvremenu pokazali da smo bolja ekipa i nadigrali ih. U drugom dijelu smo stali, a neznamo koji je razlog. I Dubrava je nešto pogodila, i njih se nešto pitalo. Oni su iskoristili tu šansu i smanjili razliku. Čeka nas nova utakmica gdje se mora ići na pobjedu jer nemamo što čuvati.”..kaže odlični šuter Analitičara i prvi strijelac prvog dvoboja Ivan Svoboda (21) čija je momčad u prvom poluvremenu ubacila devet trica, a u nastavku šest ”Šut nas drži cijelu sezonu i to nije slučajno. Uzimamo te šuteve i pogađamo. Možda smo tu gdje jesmo zato što ne igramo malo drugačije i jednostavno imamo takvu ekipu i takav stil gdje zabijamo puno koševa, ali i primamo. Ako želimo pozitivan rezultat u drugoj utakmici moramo biti puno bolji u obrani”.

Dubrava će u ovom susretu imati podršku svojih navijača, a Svoboda ima iskustvo igranja takvih utakmica, a bio je u sastavu Križevaca prije osam godina kada su u dvije utakmice izbacili Dubravaše ”Imam to iskustvo i nadam se da ću opet u nedjelju ja i ekipa izaći kao pobjednici”.