U derbiju 18.kola Prve lige... Šutalo odveo Dubravu do pobjede protiv Agrodalma…

U derbiju 18.kola Prve muške lige Dubrava je na svom parketu slavila protiv Agrodalma 96:84 i tako se učvrstila na drugom mjestu. Zanimljiv susret prelomile su odlične minute Kristijana Šutala koji je ubacio devet uzastopnih poena za +10 Dubrave (80:70) na pet minuta do kraja. Točku na i stavio je Filip Šimović koji je ubacio tricu za 87:74. Dubravaši su bolje otvorili susret (16:6), a +9 (30:21) imali u završnici prve četvrtine. Dorian Ribarić, Matija Markočić i Ante Žužul su tada povukli sastav Joška Garme koji je uhvatio rezultatski priključak, a rastrčano prvo poluvrijeme serijom 9:2 pripalo je Agrodalmu koji je vodio 50:47. Najvećih +5 gosti su imali na početku nastavka kada se Dubrava probudila i preko Čubrića, Perića i Šimovića stigla do prednosti 68:64. Ribarić je s dva lijepa ulaza poravnao (68:68), a tada je krenuo spomenuti Šutalo koji je napadačkim skokom oduzeo Agrodalmu svaku nadu.

Šutalo je utakmicu završio s 23 poena i 15 skokova. Šimović je dodao 18 uz 8 skokova, Stipe Čubrić 17, a Petar Perić 13. Na strani Agrodalma prednjačio je Ribarić s 22 poena i 9 asista, Žužul je dodao 20 (šut 7/10), Markočić 14, a kapetan Domagoj Matić 12 koji nije imao šutersku večer (trice 0/7).

”Morali smo se vaditi s minusa na poluvremenu. Agrodalm je jako dobra momčad koja ima odličnu kontru što su naglašavali i Šimović i trener Krunić prije susreta. U drugom poluvremenu smo uspijeli boljom timskom igrom izvući pobjedu koja nam puno znači u borbi za drugo mjesto”..naglasio je Šutalo nakon susreta, a Ribarić je podvukao ključne trenutke susreta ” Imali smo taj momčadski pad koncentracije gdje je Šutalo izdominirao pod našim košem. Bio je nezaustavljiv u tim trenucima. Moramo dići glavu gore i nastaviti se boriti da izborimo doigravanje”.