Split poveo protiv Cibone u polufinalu doigravanja…

U prvoj utakmici polufinala doigravanja HT Premijer lige Split je na svom parketu slavio protiv Cibone 95:80 i poveo 1-0 u seriji na dvije dobivene utakmice. Zagrepčani su u Split doputovali bez svog kapetana Roka Prkačina, a bolje su igrali u prvom poluvremenu kada su u 13.minuti imali 9 razlike (33:24). Do odmora su domaćini napravilii rezultatski preokret (47:44) ponajviše zahvaljujući Perkoviću, Perasoviću i Ukiću.

Splićani su susret prelomili u završnici treće četvrtine kada su tricama Ukića i Perkovića stigli do 14 razlike koje su i sačuvali do kraja susreta.

Marko Luković (18) i Marin Marić (17p, 6sk) su predvodili Split, a kod Cibone Ivan Novačić i Darko Planinić su ubacili po 13, a Mateo Drežnjak 12.

”Bili smo mekani u prvoj četvrtini. Oni su dobivali dubinu bez problema, igrali su se s našom obranom. Nema tu velike pameti, kad smo dobili veću čvrstinu druge su stvari postale lakše. Sve osim prve četvrtine bila je naša dobra predstava, no ovo je samo 1-0. Nismo još ništa napravili” – rekao je Splitov trener Mile Karakaš.

”Zaslužena pobjeda Splita. Osim u prvoj četvrtini kada smo se držali dogovorenog, u ostalom dijelu utakmice na terenu je postojao samo Split. Iz ofenzivnih skokova i naših grešaka Split nam je zabio 40 poena. Nismo dobro štitili obruč, nismo imali koncentraciju. Prkačin? Neizvjestan je njegov nastup u petak. Sigurno se osjetilo njegovo odsustvo, ali nije nam to alibi. Nadam se da će oporavak ići tako da će postojati šansa da zaigra u petak ”..kazao je trener Cibone Vladmir Jovanović

Druga utakmica igra se u petak u Zagrebu.