Split ostao nepobjediv za Cibonu…

Cibona u desetom međusobnom susretu nije uspijela pobjediti Split. Vukovi su u 6.kolu ABA lige poraženi u Splitu 77:76 što im je bio treći uzastopni poraz nakon tri startne pobjede, a Split je upisao prvu pobjedu.

Sjajno otvaranje Cibone i prednost 24:9 u 8.minuti dalo je nadu da bi Cibosi napokon mogli slaviti protiv Splita. Ipak do kraja prve četvrtine serijom 10:1 domaćini su stigli do daha, a prvi puta poveli u 18.minuti kada je Darko Bajo zabio za 37:36. Nakon trice Tonija Perkovića na poluvremenu je bilo 43:38. Treća četvrtina ponudila je dominaciju Splita koji je nakon trice Roka Ukića imao 12 razlike (59:47). U posljednju četvrtinu se ušlo s +9 (63:54) Splita koji je u završnici posustao, a uporna Cibona koja je igrala bez Lovre Gnjdića stigla je na minus 3 (76:73) na 80 sekundi prije kraja. Ipak u završnici smireniji su bili domaćini i stigli do prve pobjede.

U Splitu su dominirali bivši igrači Cedevite. Bajo je ubacio 26, Karlo Žganec i Perković po 14 poena. Amar Gegić je predvodio Cibonu sa 18 poena i 6 asista. Jose Vildoza je ubacio 11, a Danko Branković i Roko Prkačin po 10.