U 1.kolu HT Premijer lige... Splićani u nastavku slomili Hermes Analiticu…

Hermes Analitica je u prvom kolu HT Premijer lige kao domaćin u KC Dražen Petrović poražena od Splita 90:71. Sjajno otvaranje Analitčara koji su u završnici prve četvrtine nakon dvije trice Ivana Milekovića, te poena Roka Rogića i Antonia Vlaića stigli do 10 razlike (26:16). Početkom druge četvrtine Hrvoje Garafolić je ubacio za +12 i tada su se razigrali Splićani koji preko Cobbinsa i Kedže hvataju rezultatski priključak, a tricama Morrisa, Kovačevića i Veljačića dobivaju prvo poluvrijeme 40:38. Splićani su u prve četiri minute treće četvrtine napravili seriju 13:0 i usmjerili utakmicu na svoj mlin.

Jamel Morris s 27 poena je predvodio Split. Mate Kalajžić je dodao 16, a Michael Cobbins 12. Kod Hermes Analitice Rogić je ubacio 20 poena uz 8 skokova i asista. Domagoj Samac je dodao 17, a Mileković 15.