Splićani preko Furnira u finalu Kupa Krešimira Ćosića…

U prvoj polufinalnoj utakmici Kupa ”Krešimira Ćosića” košarkaši Splita su na svojim Gripama svladali Furnir iz Dubrave 95:83 i tako nakon 17 godina izborili subotnje finale u Omišu gdje će im suparnik biti bolji iz susreta Zadar – Cibona. Splićani su očekivano opravdali ulogu favorita, a sve nade Dubravaša su ugasili sredinom druge četvrtine kada su nakon +8 (41:33) s tri uzastopne trice Babića, Ukića i Perkovića odjurili na +17 (50:33). Pogodio je Split u drugoj četvrtini sedam trica i na poluvremenu imao +17 (55:38).

U nastavku su domaćini održavali prednost, a u nekoliko navrata imali +23 da bi Furnir u završnici tricom Petra Perića stigao na konačnih minus 12 (95:83). Split je ubacio 15 trica, a predvodio ga je Luka Babić sa 16 poena (trice 47/). Pavle Marčinković je dodao 15 poena uz 9 skokova, a Marko Luković i Marin Marić po 13. Kod Furnira Luka Pandurić je ubacio 21, Tramaine Isabell 16 uz 9 asista, a Mihajlo Jerković 15.

”Mi smo i prije znali da je Split nivo više od nas. Oni imaju naviku igranja jačih utakmica, jači i skuplji roster. Tražili smo neku šansu u eventualno lošijoj igri Splita, ali jednostavno danas su bili puno bolji nego mi. Drago mi je da se u završinici nismo predali jer jednostavno moram svih 40 minuta inzistirat da bi ova ekipa iz gubitničkog mentaliteta prešla u pobjednički. To bi nam značajno pomoglo u nastavku sezone da ostvarimo glavni cilj, a to je ostanak u ligi što mislim da Furnir i Dubrava zaslužuju”…kazao je nakon susreta trener Furnira Jeronimo Šarin.