Splićani lako s Furnirom…

U 14.kolu HT Premijer Split je na svom parketu slavio protiv Furnira 89:69. Dubravaši bez ozlijeđenog Matea Vidovića samo 44 sata nakon susreta s Cedevitom Junior uspijeli su samo prvih šest minuta (18:15) držati rezultatski priključak. Splićani su već u prvoj četvrtini ubacili šest trica iz deset pokušaja za +14 (32:18). Susret je bio riješen u prvih dvadeset minuta (57:33) kada je Split šutirao trice 10/20.

U nastavku su domaćini rutinski održavali prednost, a momčad Jeronima Šarina uspijela je u posljednjoj četvrtini preko Filipa Krajine smanjiti na 79:64 što je večeras bio maksimum Lavova koji će kalendarsku 2021.godinu zatvoriti domaćim susretom protiv Zadra idućeg petka.

Sani Čampara (19p, 5as) je predvodio Split. Toni Perković je dodao 16, Maj Kovačević 14. Kod Furnira Krajina je ubacio 18 poena uz 13 skokova, Lovro Mandalinić 12 (6as), Jake Babić 11, a Duje Rađa 10.