Splićani lako s Furnirom…

U prvoj utakmici 33.kola HT Premijer lige Split je slavio uvjerljivu pobjedu protiv Furnira 126:93. Zagrepčani su samo na startu preko Tremainea Isabella poveli 2:0, a domaćini su brzo tricama Marka Lukovića i Toniija Perkovića napravili seriju 18:1. Nakon prve četvrtine Splićani su imali 19 razlike (33:19), a do odmora veći minus Dubravaša tricama su spriječili Petar Perić i Mihajlo Jerković (64:43).

U nastavku je Split rutinski priveo susret kraju, a misli Furnira posljednjih dvadesetak dana ionako su okrenute dodatnim kvalifikacijskim utakmicama za ostanak u ligi gdje će im suparnik biti poraženi iz dvoboja Cedevita Junior – Dinamo.

”Mi smo imali neke svoje zadatke koje smo pripremali za utakmice koje nas čekaju u dodatnim kvalifikacijama. Napadački smo se koncentrirali da neke stvari odradimo i to je dosta dobro izgledalo s obzirom da smo zabili 93 poena što nije lako kvaliteti ekipe kao što je Split. Veliki broj primljenih koševa govori o njihovoj kvaliteti jer apsolutno se nismo pripremali za ovu utakmicu koja nama rezultatski nije donosila ništa. Nadam se da će Splitu ova napadačka učinkovitost značiti puno u samopouzdanju pred završetak sezone”…kazao je trener Furnira Jeronimo Šarin koji u ovom susretu nije mogao račinati na Makura Puoa.

Split su predvodili Marin Marić (22p, 10sk), Toni Perković (20), Ivan Perasović (18p, 6sk) i Luković (17p, 6as). Kod Furnira Isabell je ubacio 26 poena uz 8 asista. Perić je dodao 17 (trice 5/7), Jerković (16), a Ante Smolić 10 poena.

1. Zadar 32 28 4 15 - 1 13 - 3 2732 2226 +506 60
2. KK Split 32 25 7 17 - 0 8 - 7 2862 2493 +369 57
3. Cibona 32 25 7 13 - 3 12 - 4 2894 2360 +534 57
4. Gorica 30 22 8 14 - 1 8 - 7 2634 2269 +365 52
5. Adria Oil Škrljevo 32 17 15 11 - 5 6 - 10 2568 2638 -70 49
6. Sonik Puntamika 32 17 15 11 - 5 6 - 10 2535 2675 -140 49
7. Zabok 32 15 17 8 - 8 7 - 9 2488 2578 -90 47
8. GKK Šibenka 32 13 19 9 - 7 4 - 12 2696 2849 -153 45