Druga pobjeda naše reprezentacije... SP, U17: Hrvatska nadigrala domaćina…

U drugom nastupu na SP u Rosariu (Argentina) U17 reprezentacija Hrvatske upisala je i drugu pobjedu. Nakon startnog slavlja protiv Filipina izabranici Damira Miljkovića svladali su i domaćina Argentinu 74:55. Nakon prvog dijela naša reprezentacija je imala prednost 36:32, a ključnu prednost Hrvatska je napravila u trećoj četvrtini kada je serijom 10:0 stigla do 12 razlike (46:34). Raspoloženi Matej Rudan na isteku te dionice ubacio je tricu za 13 razlike (53:40). U završnim deset minuta domaćini nisu uspijeli ozbiljnije ugroziti drugu pobjedu Hrvatske u koju je Rudan ugradio 24 poena i 12 skokova.

Matej Rudan predvodio Hrvatsku

Napadački dvoznamenkasti bili su Lovro Gnjidić (14p) i Roko Prkačin (12p, 9 sk). Argentinu je predvodio Mateo Diaz (16).