Posljednje dvije utakmice 14.kola Prve lige... Rudešu vrijedna pobjeda iz Đakova, Agrodalm slomio Universitas…

U posljednje dvije utakmice 14.kola Prve muške lige pobjede su slavili Rudeš i Agrodalm.

Rudeš je u Đakovu odigrao najbolju utakmicu sezone i slavio uvjerljivu pobjedu 92:73. Zagrepčani predvođeni Marijom Galićem i Ivanom Zebićem koji su na susretu ubacili po četiri trice već nakon pet minuta su poveli 19:3, a tricom Ivana Perkovića sredinom druge četvrtine imali 20 razlike (42:22). Nisu domaćini u nastavku utakmice uspijeli ugroziti uvjerljivu pobjedu sastava Milana Ličine koji je imao i 27 razlike te tako zadržao korak za klubovima koji se bore za ostanak u ligi.

Zebić je ubacio 22 poena (šut 7/9). Galić je dodao 18, a Tomislav Cvitković 15. Kod Đakova standardno prvo ime Matej Karlović (22).

Agrodalm je protiv mladog sastava Universitasa slavio 78:64, a susret prelomio u završnici treće i početkom četvrte četvrtine kada je stigao do 12 razlike (61:49). Ante Žužul s 20 i Andrej Ceraj sa 16 su predvodili sastav Joška Garme, a kapetan Domagoj Matić je dodao 14. Kod gostiju Mario Rajčić je ubacio 19, a Viktor Šarić 13 poena.