8.kolo Prve muške lige... Rudeš u završnici okrenuo Zapruđe, poraz Sesveta…

Danas su na rasporedu preostale tri utakmice 6.kola Prve muške lige. U prvoj završenoj Rudeš je slavio protiv Zapruđa 80:76 napravivši seriju 13:3 u posljednje četiri minute.

Rudeš i Zapruđe su na Pešćenici odigrali zanimljiv susret prepun rezultatskih preokreta. Iako je na trideset sekundi do odlaska na odmor Rudeš vodio 43:39 prvo poluvrijeme pripalo je Zapruđu 45:43, a tome su kumovale trice Gašparca i Vrlike. Zapruđe je bolje igralo u trećoj četvrtini kada je u 27.minuti stiglo do 9 razlike (63:54). Razigrao se Marko Raič i uz Gašparca i Vrliku kreirao prednost gostiju koji su i na početku posljednje četvrtine imali 9 razlike (69:60). Nadu Rudešu počeo je vraćati Luka Šušak koji je ubacio tricu za 69:63, a pridodali su se Jure Rezo i Hrvoje Garafolić pa su domaćini u ovom susretu stigli u neizvjesnu završnicu. Raič je Zapruđe uveo s +6 (73:67) u posljednje četiri minute. Tada prvo Hrvoje Garafolić ubacuje tricu, pa Marko Jurič veže sedam uzastopnih poena (jedna trica) kojom Rudeš radi seriju 10:0 i vodi 77:73. Nakon minute odmora Zapruđe se vraća tricom Hrvoja Gašparca (77:76), a nakon nesportske Nike Grila jedno bacanje je ubacio Garafolić. U posljednjoj minuti tricu je pokušao Filip Stanić, a nakon njega i Jurič za Rudeš, da bi točku na i stavio Jure Rezo.

Garafolić je utakmicu završio s 23 poena. Tomislav Cvitković i Šušak su dodali po 11. Kod Zapruđa Paško Vrlika je ubacio 17, Raič 15, a Gašparac, Penić i Gril po 12.

Sesvete su u Omišu poražene 86:78. Bez svog najboljeg igrača Daria Papka sastav Tomislava Vouka dobio je dvije četvrtine, ali to nije bilo dovoljno jer su domaćini do značajnije prednosti stigli u prvom poluvremenu (50:34). Uspijeli su Sesvećani tricom Ivana Radmana na sedam minuta prije kraja doći na minus 1 (65:64), ali su domaćini uzvratili preko Ivana Jukića, a Ivan Mimica je zabio sva tri bacanja za 72:64.

Mimica s 23 poena (trice 5/15) predvodio je Omiš Čagalj Tours. Mateo Zonjić  je dodao 15, a Luka Petrašić i Jukić po 14 poena. Kod Sesveta odličnu utakmicu odigrao je Filip Vranješ koji je ubacio 21 pon (šut 9/12) i imao 10 skokova. Matej Krajačić je dodao 13, Radman 12, a Antonio Mišić 11 poena.