U 17.kolu Prve lige... Rudeš nastavio niz i protiv Zapruđa…

U malom zagrebačkom derbiju 17.kola Prve muške lige Rudeš je kao gost slavio kod Zapruđa 72:69 i upisao četvrtu uzastopnu pobjedu koja ga je bodovno izjednačila s Zapruđem. Oba kluba će u posljednjih pet kola morati potvrditi ostanak u ligi.

Prvo poluvrijeme pripalo je Rudešu koji je imao bolji ulazak u utakmicu i raspoloženog organizatora igre Marka Juriča (11 asistencija u prvom dijelu) pa je momčad Milana Ličine uz sedam ubačenih trica imala +18 (46:28). Zapruđe nije imalo raspoloženog igrača, a skroman šut (trica 1/10) i nije mogao donijeti bolji rezultat. Rudeš je imao rezultatsku kontrolu do sedam minuta prije kraja (62:47), a tada je krenulo Zapruđe čiju su seriju 13:1 inicirale trice Gašparca i Raiča pa je na ulasku u posljednje tri minute Rudeš imao samo 3 poena viška (63:60). Neizvjesnu završnicu obilježili su Jurič i Ivan Zebić s jedne, te Filip Stanić i Hrvoje Gašparac s druge strane koji je ubacio tricu za mini zaostatak 70:69. Mirne ruke bio je Zebić, a pokušaji Braslava Turića i Stanića da tricom izbore produžetak nisu urodili plodom.

Ivan Nakić -Vojnović s 15 poena (12 u prvom dijelu) predvodio je Rudeš. Zebić je dodao 11, a Tomislav Cvitković i Luka Ljubičić po 10. Spomenuti Jurič utakmicu je završio s 8 poena, 14 asista i 11 skokova. Kod Zapruđa u čiji se sastav vratio Paško Vrlika, a nije bilo Frana Vujića najefikasniji su bili Gašparac (19) i Stanić (15).

” Jako teška utakmica i za jednu i za drugu ekipu. Mi smo otvorili bolje, a Zapruđe je igralo puno bolje u drugom poluvremenu. Na kraju penal završnica koja je otišla na našu stranu. Ja sam rekao da je Zapruđe za mene jedna od najboljih ekipa u ligi, i svaka pobjeda protiv njih je velika stvar. Puno lijepih stvari je bilo na utakmici i ostaje nam i dalje raditi. Ima još dosta do kraja i svaka slijedeća utakmica je najvažnija”..naglasio je trener Ličina nakon susreta, a Nikola Piacun nije mogao biti zadovoljan igrom svoje momčadi u prvom dijelu ” Znali smo da će biti teška utakmica jer je Rudeš u pozitivnom nizu i ekipa koja je odradila u pauzi dobre pripreme. Vidi se da je to jedna sasvim druga ekipa u odnosu na prvi dio sezone. Bili su agresivniji, brži i spremniji od nas u ovom trenutku. Okrećemo se dalje neizvjesnoj završnici i već u Rijeci moramo pokušati doći do pobjede”.