U 9.kolu HT Premijer lige... Rogić pogodio pobjedu Hermesa u Gorici, Primorac nije mogao sam protiv Škrljeva…

Bosco - Adria Oil Škrljevo

U 9.kolu HT Premijer lige Hermes Analitica je upisala šestu pobjedu, a Bosco osmi poraz.

Analitičari su na gostovanju u Velikoj Gorici slavili 99:98 tricom Roka Rogića šest sekundi prije kraja. Domaćini su na startu poveli 14:5, a momčad Zvonimira Mravka brzo je uzvratila i već do završnice prve četvrtine stigla do prednosti 25:24. Goričani su bolje igrali u trećoj četvrtini kada su imali 12 razlike (64:52). Tricama Milekovića, Kordića i Garafolića vraćaju se gosti u susret. U uzbudljivoj završnici Rogić je prvo tricom izjednačio (94:94), a nakon što je Miron Češkić ubacio oba bacanja, a Ljubo Prgomet jedno domaćini su imali prednost 98:96. Tada je Rogić ubacio spomenutu tricu, a posljednji pokušaj Gorice preko Bakovića nije bio uspješan. Jakov Vladović nije ulazio u igru, a u sastavu nije bilo ni Filipa Tončinića. Rogić je ubacio 24 poena uz 8 asista. Hrvoje Garafolić je dodao 22, a Ante Krapić 21. Kod domaćina Ivan Vučić je ubacio 23, a Marko Baković 18.

Bosco u derbiju začelja nije uspio slaviti protiv Adria Oil Škrljeva koji je upisao pobjedu 93:88. Gosti su na startu poveli 13:4, a najbolji period igre Bosca je bila završnica prve i početak druge četvrtine kada su preko raspoloženog Mladena Primorca u 16.minuti imali 9 razlike (41:32). Do poluvremena gosti hvataju priključak (50:50), a u trećoj četvrtini stižu do prednosti kojiu su sačuvali do kraka susreta. Pokušala je momčad Matije Brkljačića presinogom u završnici dostići Škrljevo koje je predvodio Siniša Štemberger s 15 poena (sl.bac 9/12). Barnjak, Williams i Krstanović su dodali po 14. Kod Bosca Primorac je ubacio 38 poena. Stjepan Tešija i Petar Babić su dodali po 13.