Pullen odveo Cedevitu u finale…

U petoj utakmici polufinala doigravanja Cedevita je tricom Jacoba Pullena slavila u Zadru 72:71 i tako izborila finale i dvoboj s Cibonom. Domaćini su vodili 37 minuta u ovom susretu i nošeni ispunjenim Višnjikom bili na korak od ulaska u finale. Od početnih 11:2 Zadar je bio u prednosti koja je sredinom druge četvrtine iznosila 34:22. Na poluvremenu je bilo 37:30, a novih +12 (44:32) sastav Ante Nazora je imao početkom treće četvrtine. Zagrepčani su bolje zaigrali u završnici treće i početkom četvrte četvrtine kada su stigli do izjednačenja (55:55), a prvi puta poveli nakon trice Ede Murića na tri minute do kraja kada je bilo 67:65. Izgubljenu loptu Zadra kaznio je Andrija Stipanović koji je nakon skoka u napadu povećao prednost na 69:65. Zadrani su preko Vladimira Dašića stigli do izjednačenja (69:69). Prava drama u posljednjoj minuti kada je Justin Cobbs izgubio loptu, a Zadar je imao dva napada kada je nakon posljednjeg Luka Žorić ubacio bacanja za 71:69. Posljednji napad imala je Cedevita koji je uspješno realizirao Pullen ubacivši tricu s više od osam metara.

Cobbs je s 22 poena i 6 asista predvodio Cedevitu. Stipanović je dodao 16, a Marko Banić i Pullen po 10 poena. Kod Zadra Dašić je ubacio 20, Žorić 15 uz 14 skokova, a Luka Božić 13.

Prve dvije finalne utakmice domaćin je Cibona (srijeda, petak), a nakon toga će Cedevita biti dva puta domaćin. Igra se u seriji na četiri dobivene utakmice.