Rudeš bolji od Dubrovnika, novi poraz Zapruđa…

Rudeš - Dubrovnik

Nakon jučerašnje pobjede Bosca u Sesvetama danas ispite u 11.kolu Prve muške lige imaju Zapruđe i Rudeš.

Zapruđe je ugostilo Pulu 1981 i doživjelo poraz 91:74. Bio je to šesti uzastopni poraz Zapruđa i prva pobjeda u gostima Puljana koji su nakon izjednačenog prvog dijela (42:42) odlično otvorili treću četvrtinu kada su napravili seriju 11:0. Lovro Bulešić je ubacio pet uzastopnih poena, Nikola Filić tricu, a sve je začinio Matija Bilalović. Kontrolirani su gosti rezultat do prvih minuta četvrte četvrtine kada tricama Dominika Joksimovića i Benjamina Bučaja domaće Zapruđe doolazi na zaostatak 68:65. Tada Pula 1981 odgovara tricama Bilalovića, Andabake i Stojanovića za +10 (77:67) čime gasi posljednju nadu Zapruđa u pozitivan ishod.

Pula 1981 je imala pet dvoznamenkastih strijelaca, a predvodili su ih Kristijan Andabaka (15) i Igor Stojanović (14). Patrick Wrencher i Bilalović su ubacili po 13, a Bulešić 11 poena. Kod Zapruđa Bučaj je ubacio 17, Dominik Joksimović 15, a Hrvoje Gašparac 13 poena.

Rudeš je u KC Dražen Petrović slavio protiv Dubrovnika 94:77. Odlično otvaranje susreta i šest pogođenih trica u prvoj četvrtini (Šušak 4) donijelo je momčadi trenera Milana Ličine +16 (33:17). Dubrovnik je u nastavku uspio smanjiti, ali posljednju četvrtinu opet su bolje odigrali domaćini koje su predvodili Hrvoje Garafolić (22) i Luka Šušak (16). Po 15 su dodali Filip Torić i ure Rezo. Kod Dubrovnika koji je nastupio oslabljen Petar Dubelj je ubacio 22, a Vlaho Raguž 17.

Cedevita Junior je sutra domaćin Riboli Kaštela.