PARTIZAN SLAVIO 87:81... PRVI PORAZ VUKOVA…

Cibona je u trećem kolu ABA lige doživjela prvi poraz. Vukove je u Beogradu svladao Partizan 87:81 u utakmici gdje je Cibona povela na otvaranju 11:4, a domaćini se vratili i već do kraja prve četvrtine stigli do prednosti 25:21. Nakon poena Adina Vrabca Partizan je sredinom druge četvrtine stigao do prednosti 38:27. Raspoloženi Žižić i Šakić uspijeli su vratiti Vukove u utakmicu (40:38), ali samo zakratko jer su domaćini u trećoj četvrtini opet otišli na deset razlike, a na ulasku u posljednjih deset minuta imali i + 13 (70:57). Cibona na krilima Željka Šakića (28p, trice 4/5) u 34.minuti dolazi na minus 4 (73:69), ali to je večeras bio maksimum momčadi Damira Mulaomerovića koju već u nedjelju očekuje gostovanje kod MZT-a u Skopju. Uz Šakića vrijedi izdvojiti i 24 poena Ante Tonija Žižića, dok je Partizan predvodio William Hatcher s 25 poena.

” Mislim da smo izgubili utakmicu u prvom dijelu zato što je svaki od nas htio napraviti nešto svoje počevši od mene. U drugom dijelu smo se skupili i bili blizu, ali znamo i samo kada dolaziš u Beograd protiv Partizana da moraš biti puno bolji da bi možda dobio. Ova utakmica nam je dala neke odgovore, a mi se okrećemo nedjelji i gostovanju kod MZT-a.”…kazao je Šakić nakon susreta.