6.kolo HT Premijer lige... Prva pobjeda Furnira, Cibona i Cedevita Junior na 5-1..

U današnjim susretima 6.kola HT Premijer lige Furnir je u Dubravi slavio protiv Šibenke 73:65, Cibona kod Adria Oil Škrljeva 93:85, a Cedevita Junior protiv Alkara 104:85.

U derbiju začelja Furnir je protiv Šibenke upisao prvu pobjedu. Utakmica prepuna preokreta na kraju je otišla na stranu domaćina koji je nakon posljednjeg izjednačanja (46:46) sredinom treće četvrtine s dvije trice Kenana Karahodžića stigao do prednosti 52:46 koju nije ispustio do kraja susreta. Furnir je bolje otvorio utakmicu i s dvije trice Igora Marića i jednom Karahodžića dobio prvu četvrtinu 17:12. U drugoj četvrtini smo gledali rezultatske preokrete, a završnicu su bolje odigrali gosti koji su na krilima Roberta Kujundžića dobili prvo poluvrijeme 35:32. Šibenka je imala najvećih +5 (39:34) početkom treće četvrtine kada je stigao odgovor Lovre Mandalinića koji je s tri uzastopne trice doveo Furnir u prednost 46:43. Šibenka u posljednjoj četvrtini nije imala napadačka rješanja i samo četiri ubačena poena za šest minuta, a susret je praktički bio rješen nakon koša Marića za 69:57 na četiri minute prije kraja.

”Definitivno smo dobro odigrali treću četvrtinu i onako kako smo izgledali u dijelovima utakmica u prvih pet kola. Kada smo se odvojili uspijeli smo održati prednost do kraja iako napadački nisam zadovoljan kakva smo rješenja imali. Teško je bio igrati pod pritiskom prve pobjede i ova će nam pobjeda puno značiti u nastavku sezone. Za mene osobno najteža utakmica jer sam ja Šibenčanin u duši i vidjeti Šibenku kako gubi nije lako, ali to je profesionalizam.”..kazao je trener Furnira Jeronimo Šarin.

”Čestitke Furniru na pobjedi, a nama slijedi analiza. Jednostavno nemamo momačad da možemo gledati prema vrhu i morat ćemo se boriti tijekom cijele sezone. Ovo će biti teška sezona u kojoj smo se odlučili ići u jednom smjeru afirmiranja domaćih mladih igrača što iziskuje jedno strpljenje. Nemam što zamjeriti svojim igračima jer su oni danas dali maksimum, a ove nedostatke moramo otkloniti velikim radom”..kaže Damir Milačić, trener Šibenke.

Furnir je imao pet dvoznamenkastih strijelaca, a predvodio ih je Karahodžić sa 17 poena (8sk, 5as). Mandalinić je dodao 13 (6as), Mateo Vidović 12 (5as), a Duje Rađa (5sk) i Igor Marić (10sk) po 11. Kod Šibenke Kujundžić je ubacio 14, Pavao Paić 13 (6sk), a Patrik Jambrović 11 (7sk)

Cibona je slavila kod Adria Oil Škrljeva 93:85. Zagrepčani su veći dio posla napravili u drugoj četvrtini kada su na odmor otišli s +16 (52:36). Domaćini su u završnici uspijeli ublažiti poraz, a Cibonu su do pete pobjede predvodili Mateo Drežnjak (19), Jakov Mustapić (14) i Roko Prkačin (14p, 8sk).

Cedevita Junior je serijom 23:5 slomila Alkar u trećoj četvrtini. Sinjani su na poluvremenu imali prednost 49:44. Sven Smajlagić je ubacio 22, Emir Šabić 18, a Rok Radović 16 poena. Kod Alkara Dominik Gilbert je ubacio 23.

“Mislim da smo stvarno imali loš pristup. Bio sam stvarno ljut i ono što uvijek govorim igračima je da svi imaju pravo na loš dan, ali ne i na loš pristup. Primili smo 49 poena u prvom poluvremenu. To je previše, pogotovo za ekipu koja igra energetski agresivno. Nismo bili agresivni i nismo bili na lopti. Drugo poluvrijeme kad smo počeli igrati našu igru i kad smo digli agresivnost vidjelo se da je to naš forte i da smo mi tu jači. Na kraju krajeva, imali smo i dužu klupu i roster. Drago mi je što su se mladi klinci predstavili. Mislim da Jelavić i Kučić imaju jednu sjajnu budućnost. Nadam se da će ubuduće biti i više prilike da im damo minute. Žao mi je što to večeras nismo imali jer je utakmica cijelo vrijeme bila u nekom egalu. Ovo je bitna utakmica za nas. Sad dolazi jedan težak period, Cibona pa Gorica i tu ćemo vidjeti gdje smo. Nadam se da ćemo se dobro pripremiti i da ćemo biti zdravi. Danas je Batinić imao problem sa skočnim koljenom, no on će biti u petak u sastavu.”..kazao je trener CJ Damir Mulaomerović.