U 6.kolu Prve muške lige... Prva liga: Sesvećani mučili Dubrovnik, Zapruđe bez koša u završnici…

U 6.kolu Prve muške lige danas su nastupili Sesvete i Zapruđe koji su na gostovanju u Dalmaciji upisali poraze. Sesvećani su pali u Dobrovniku gdje su domaćini slavili 75:70, a Zapruđe u Omišu 86:66.

Sesvete su dobile prvo poluvrijeme u Dubrovniku 42:39, a posljednji puta vodile 47:46 nakon trice Ivana Perkovića. Serijom 16:2 Dubrovnik je stigao do 13 razlike (62:49), ali se sastav Josipa Bulajića nije predavao već je u završnici stigao na minus 5 (72:67). Ipak nije bilo dovoljno koncentracije za uspjeh koji su spriječili Mateo Vidović (21) i Domagoj Vrkić (18). Vrijdi izdvojiti 11 poena i 16 skokova Ivana Vodopije. Kod Sesveta Perković je ubacio 22 poena (trice 5/10), a Filip Tušek 16.

Zapruđe je u Omišu palo u posljednjoj četvrtini koju su domaćini dobili 26:8. Na ulasku u posljednju četvrtinu Omiš je imao prednost 60:58, a nakon što je Dorian Jelenek ubacio za minus 1 (67:66) u posljednjih sedam minuta terenom je dominirao Omiš koji je do kraja ubacio 19 poena. Ivan Jurčević s 23 poena, Ivan Mimica (18) i Nenad Delić (17) su predvodili domaćine, a kod Zapruđa Tomislav Garvanović je ubacio 13, a Julijan Rajič i Dorian Ribarić po 12.

U nedjelju se na parket vraćaju košarkaši Dinama koji će ugostiti Samobor.