Prva liga (m): Sesvete u nastavku okrenule Zapruđe, Boscu završnica protiv Rudeša…

Ovog vikenda igraju se utakmice 14.kola Prve muške lige. Derbi začelja igran je u Sesvetama gdje su domaćini nakon velikog preokreta u drugom poluvremenu slavili protiv Zapruđa 77:70. Zapruđe je na poluvremenu imalo velikih +17 (48:31). U trećoj četvrtini razigrao se najbolji Sesvećanin Dario Papak koji je u tom periodu ubacio 12 poena i uz pomoć Tušeka i Babića smanjio prednost gostiju (63:52). Pravi preokret vidjeli smo u posljednjih deset minuta koje su Sesvete dobile 25:7. Za samo tri minute igre momčad Josipa Bulajića radi seriju 13:2 i dolazi do izjednačenja (65:65). Mislav Oršanić Karlo Kos s linije slobodnih bacanja dovode Sesvete do prednosti 68:65, a nakon posljednjeg izjednačenja (68:68) Philip Babić krade loptu i uz njegov koš i tricu Papka domaćini su poveli 73:68. Nakon promašene trice Dominika Joksimovića mirne ruke je bio Oršanić koji je potvrdio i drugu ovosezonsku pobjedu Sesveta protiv Zapruđa kojem će u nastavku sezone trebati pravo malo čudo da izbjegne scenarij ispadanja iz lige.

Papak i Babić su ubacili po 18, Tušek 13, a Kos 10 poena za Sesvete. Kod Zapruđa Tomislav Garvanović je ubacio 21, Dominik Joksimović 12, a Marko Raič 11 poena.

”Uspijeli smo izvući pobjedu. Dosta loše i mekano smo otvorili utakmicu. To nam se već dogodilo protiv Cedevite Junior. Malo smo u poluvremenu u svlačionici razgovarali i dogovorili se da ”poginemo”. Stavili smo zonu i uspijeli smo tu razbiti njihov ritam. Poslije smo prešli na presing što nam je donijelo još jednu važnu pobjedu”…kazao je trener Sesveta Josip Bulajić.

U derbiju kola Bosco je kao gost u KC Dražen Petrović slavio protiv Rudeša 83:77. Zanimljiv susret koji je bolje otvorio Bosco (20:9), a na poluvremenu imao +8 (41:33). Rudeš je preko Marka Juriča u trećoj četvrtini stigao na minus 1 (57:58), a nakon trice Krune Macnera početkom posljednje četvrtine poveo 64:63. Tada Luka Katura zabija uz dodatno bacanje, a pridodaju se Makur Puou i Lovro Gnjidić koji serijom 7:0 odvode Bosco do 70:64. Macner i Jurič su vratili nadu Rudešu koji ipak u završnici nije uspio doći do potpunog preokreta.

Pobjednike je predvodio Katura s 22 poena uz 10 skokova. Marin Zrnić je dodao 19, Puou 18 uz 13 skokova i 3 blokade. Kod Rudeša Jurič je ubacio 23, Hrvoje Garafolić 19, a Luka Šušak 12 poena.