Prva liga (m): Cedevita Junior nakon produžetka slomila Samobor, Rudešu završnica u Jazinama, Zapruđe palo u završnici…

Danas su na rasporedu bile preostale tri utakmice 19.kola Prve muške lige. U prvom završenom susretu Rudeš je slavio u Zadru kod vodećih Jazine Arbanasa 79:78. Domaćinima je pripalo prvo poluvrijeme (50:42). Zagrepčani su u završnici treće četvrtine stigli na mini zaostatak 68:67, a posljednju četvrtinu obilježio je dvojac Marko Jurič – Ivan Nakić Vojnović. Rudeš je nakon trice Nakića Vojnovića u posljednje dvije minute ušao s +3 (76:73). Stipe Krstanović je prvo smanjio, a Amerikanac Darian Anderson tricom vratio domaćine u prednost 78:76. Tada Jurić zabija prvo, a promašuje drugo bacanje nakon čega zabija dvicu za konačnih 79:78.

Jurič je predvodio Rudeš s 25 poena. Hrvoje Garafolić je dodao 19, a Nakić Vojnović 15 poena. Jazine je predvodio Franko Šango (23), Anderson je dodao 15, a Krstanović 14 poena u 14 skokova.

Zapruđe je ugostilo Universitas iz Splita i doživjelo novi poraz. Bilo je 77:65 u susretu u kojem je Zapruđe vodilo tri četvrtine, ali samo šest igrača koji su ulazili u igru nije izdržalo posljednju četvrtinu u kojoj su Splićani napravili seriju 19:0. Zapruđe je na odmoru imalo 13 razlike (43:30), a na ulasku u posljednjih deset minuta + 11 (59:48). Bruno Rebić (33) i Lovre Runjić (22) predvodili su goste, a kod Zapruđa Tomislav Garvanović je ubacio 25, Marko Raič 16, a Tomislav Milković 10 poena.

Cedevita Junior je nakon produžetka slavila protiv Samobora 93:78 i tako ostala u utrci za doigravanjem. Samoboru je pripalo prvo poluvrijeme (47:36), a momčad Marka Trninića do preokreta je stigla u četvrtoj četvrtini kada je nakon pet uzastopnih poena Davida Ušića povela 70:66. Uzvratio je s pet uzastopnih poena Lovrro Mandalinić, a tricom Emira Šabića CJ je stigla do prednosti 73:71. Gostima je produžetak omogućio Mandalinić, a u dodatnih pet minuta s tri uzastopne trice Alekse Gatarića domaćini su poveli 85:73 i odveli utakmicu na svoj mlin.

Ušić je utakmicu završio s 28 poena. Gatarić je dodao 16, a Karlo Lukačić 15. Kod Samobora Mandalinić je ubacio 23, Nikola Ivanković 21, a Danko Branković 16 uz 13 skokova.