Prva liga (m): Rudeš nadigrao Zapruđe, Cedevita Junior u završnici bolja od Dubrovnika, Omiš uzeo bodove Sesvetama

Danas se igrala većina utakmica 17.kola Prve muške lige. U prvom završetom dvoboju Rudeš je kao gost slavio kod Zapruđa 87:67. Zapruđe je samo na startu tricom Dominika Juksimovića povelo 3:0, a tada je uz 6 poena Jure Reze i tricu Krune Macnera momčad Rudeša napravila seriju 15:2, a prvu četvrtinu rješili u svoju korist 28:16. U drugoj četvrtini Rudeš je ubacio pet trica i imao na odmoru +15 (47:32). Nije Zapruđe u nastavku imalo snage ozbiljnije ugroziti prednost gostiju, a maksimum momčadi Siniše Mesića je bio u 27.minuti kada je Marko Raič ubacio tricu za minus 9 (48:57).

Luka Šušak (18), Ivan Nakić Vojnović (17p, 10 sk), Ivan Radman (15) i Hrvoje Garafolić (10p, 10 sk, 7 as) predvodili su goste koji su prekinuli niz od tri uzastopna poraza. Zapruđe je upisalo dvanaesti uzstopni poraz i praktički izgubilo sve šanse za ostankom u ligi. Tomislav Garvanović (13), Damir Mijić (12) i Benjamin Bučaj (11) bolji od ostalih.

Cedevita Junior je upisala treću uzastopnu pobjedu. U Domu košarke bila je bolja od Dubrovnika 88:82. Zagrepčani su napravili novi korak prema doigravanju, a Dubrovčanima preostaje grčevita borba za ostanak u ligi. Cedevita Junior je u završnici treće četvrtine preko Emira Šabića uspijela dohvatiti 12 razlike, a u posljednjih deset minuta ušla s +10 (62:52). Nisu se Dubrovčani predavali već na krilima Nikole Došena i Petra Dubelja napravili preokret i u posljednje dvije minute nakon trice Došena poveli 76:74. David Ušić je izjednačio, a nakon promašenog šuta gostiju Šabić ja ubacio tricu, a kasnije pogodio šest slobodnih bacanja za pobjedu sastava Marka Trninića.

Šabić je utakmicu završio s 22 poena. Petar Ogrizović je dodao 16, Ušić 13. Dubrovnik je predvodio Došen s 33 poena.

Sesvete nisu uspijele nastaviti pobjednički niz na svom parketu. Omiš Čagalj Tours je drugu pobjedu ove sezone u gostima dohvatio u Jelkovcu gdje je slavio 88:78. Na krilima raspoloženog Ivana Mimice koji nije promašio šut u prvom poluvremenu i ubacio 24 poena gosti su imali 17 razlike (50:33). Sesvećani su u nastavku pokušali ponoviti pothvat koji su napravili protiv Zapruđa ali u konačnici nisu uspijeli. Momčad Josipa Bulajića stigla je na tri minute prije kraja na minus 4 (78:74) i imala napad koji nije realizirao Karlo Kos nakon čega je Josip Matijević zabio važan koš, a Mimica potvrdio pobjedu s linije slobodnih bacanja.

Mimica je utakmicu završio s 33 poena, a Matijević je uz 22 poena imao 15 skokova i 5 blokada. Zapažen učinak je imao i bivši igrač Dubrave i Hermes Analitice Željko Jović koji je ubacio 19 poena uz 6 skokova. Kod Sesvećana Dario Papak je uz 18 poena imao 13 skokova, Kos je dodao 15, a Mislav Oršanić i Philip Babić po 12.

”Utakmicu smo kontrolirali od prve minute. Uspijeli smo sačuvati mirnoću i unatoč problemima u završnici gdje smo ostali bez nekih stožernih igrača zbog osobnih pogreški mislim da smo zasluženo pobjedili”..kazao je trener Omiš ČT Ivica Bajaj. ”Čestitam Omišu na pobjedi koji je odigrao taktički odlično i nadigrao nas. Mi valjda u nekoj euforiji od pobjede u Jazinama nismo uspijeli pronaći pravi ritam. Bili smo nekako prazni”..sažeo je susret trener Sesveta Josip Bulajić