Prva liga (m): Kaštelani produbili krizu Zapruđa, Cedevita Junior bolja od Sesveta…

Danas su na rasporedu bile preostale utakmice 13.kola Prve muške lige. U prvom susretu Ribola Kaštela je kao gost nadigrala Zapruđe 92:71. Ivan Penić donosi početnu prednost Zapruđu, a gosti preko Martina Bilandžića i Marija Krešića prelaze u prednost koja je na isteku prve četvrtine bila 25:19. Nakratko je Zapruđe nakon trice Benjamina Bučaja došlo na minus 3 (27:30), a već do odmora gosti odlaze na 13 razlike (44:31). U nastavku susreta Ribola Kaštela je povećavala prednost i mirno susret privela kraju. Bio je ovo osmi uzastopni poraz Zapruđa s kojim je ostao na posljednjem mjestu, a već slijedeće subote ga očekuje derbi začelja u Sesvetama.

Marin Vručinić (15) i Krešić (14) su predvodili goste, a Dominik Joksimović i Bučaj su kod Zapruđa ubacili po 13 poena.

”Čestitke mojim igračima. Nije bilo lako. Probudili smo se jutros u pet sati i krenuli na put. Možda je to bilo dobro jer smo se rano razbudili. Zaslužena pobjeda u utakmici gdje nam je cilj bio trčati u leđa i u toj tranziciji smo bili u prednosti’‘..kaže Damir Rančić, trener Ribole Kaštela, a Siniša Mesić, trener Zapruđa mogao je samo čestitati gostima”Čestitke Riboli na pobjedi. Nama se ostaje nadati. Pretrčali su nas laganim koševima u leđa i imali puno više skokova od nas i tu mislim da je ključ našeg poraza”

Cedevita Junior je svladala Sesvete 81:61 uz 18 poena i 10 skokova Mateja Bošnjaka. David Ušić je dodao 15, a Karlo Lukačić 10. Kod Sesvećana Filip Tušek i Dario Papak (8sk) su ubacili po 17, a Karlo Kos 13 poena. Cedevita Junior je povela na startu 16:3 i prednost nije ispuštala. Na poluvremenu je bilo 41:27, a u trećoj četvrtini u nekoliko navrata bilo je i 17 razlike.