Prva liga (m): Cedevita Junior slavila u susjedstvu, Rudeš u nastavku slomio Splićane…

Danas su na rasporedu bile preostale dvije utakmice 12.kola Prve muške lige. Zagrebački dvoboj u dvorani ”Boško Božić Pepsi” u Trnskom odigrali su domaće Zapruđe i Cedevita Junior. Slavili su gosti 85:72 i tako spustili Zapruđe na posljednje mjesto prvoligaške tablice. Zapruđe je dobilo prvu četvrtinu 22:21, a CJ je tricama Ušića, Ribarića i Markočića drugu četvrtinu otvorila serijom 13:4 za 34:26. Najvećih 16 razlike (45:29) momčad Marka Trninića je imala nakon trice Mateja Bošnjaka a na odmor otišla s +10 (45:35). Zapruđe je u trećoj četvrtini u dva navrata došlo na minus 7 koliko je bilo i u 32.minuti (65:58). Ipak Cedevita Junior preko mladih Gatarića i Bošnjaka odlazi na 13 razlike i rjašava pitanje pobjednika u ovom susretu.

Bošnjak je predvodio goste s 25 poena i 8 skokova. Karlo Lukačić je dodao 19, a Markočić 12. Kod Zapruđa Kristijan Joksimović je ubacio 15 uz 6 skokova. Luka Mohač je dodao 10, a Hrvoje Gašparac 9 poena.

”Zadovoljan smo kako je momčad reagirala. Većinu utakmice smo se držali dogovora izuzev prve četvrtine kada nismo iskontrolirali skok i na račun toga smo ostali u egalu. Druga četvrtina odlična i u drugom dijelu nismo toliko riskirali već sačuvali razliku’‘..bio je komentar Trninića nakon susreta.

Rudeš je slavio protiv Universitasa 97:82 i ako upisao šestu ovosezonsku pobjedu. Zagrepčani su susret prelomili u trećoj četvrtini koju su dobili 31:20. Universitas predvođen Ivanom Perasovićem (30p) dobio je prvo poluvrijeme 44:43, a onda je Rudeš u trećem periodu igre stigao do 14 razlike (71:57) što je na krilima Hrvoja Garafolića (25p, 12 sk) i Marka Juriča (23p, 6 as) sačuvao do kraja susreta. Ivan Nakić Vojnović je ubacio 16, a Jure Rezo 12. Kod Splićana uz Perasovića vrijedi izdvojiti i 21 poen Lovre Runjića.