Prva liga (m): Bosco u završnici bolji od Zagreba, Samobor lako s Medveščakom…

U 17.kolu Prve muške lige Bosco je kao gost slavio protiv Zagreba 69:57. U zanimljivom i neizvjesnom susretu gosti su do pobjede stigli u posljednjih nekoliko minuta kad su nakon prednosti Zagreba 53:51 do kraja susreta napravili seriju 18:4. Nakon trice Kristijana Joksimovića stigao je Zagreb na minus 5 (57:62) na tri minute prije kraja, a tada su Ante Krapić i Dario Kuzmanović (trica) riješili sve dvojbe.

Bosco je predvodio Petar Babić sa 17 poena i 8 asista. Krapić je dodao 12, a Kuzmanović 9. Kod Zagreba Kristijan Joksimović je ubacio 15, Dorian Jelenek 11, a Tomislav Gavranović 8 poena uz 8 skokova.

”Čestitao bih svojima momcima na pobjedi i Zagrebu na utakmici. Možda nismo odigrali svoju najbolju utakmicu ali i kroz ovakve treba znati pobjediti. Bili smo loši u ritmu i sigurno se osjetio i odlazak Luke Krajnovića. Sada moramo opet slagati hijerarhiju i sreća da imamo iskusne igrače koji su danas povukli. Čeka nas puno utakmica i idemo dalje raditi”…kazao je trener Bosca Ivan Tomas.

”Čestitam Boscu na pobjedi u čvrstoj utakmici s malim brojem poena. Pobjedio je protivnik koji je u završnici bio bolji u šutu, odnosno precizniji i smireniji. Mi smo se protiv favorita držali jako dobro 35 minuta i vodili većim dijelom utakmice, ali u završnici nismo imali mirnoće. Čeka nas jako bitna utakmica s Amforom za koju se moramo posebno pripremiti”..naglasio je trener Zagreba Tomislav Perković.

Medveščak je poražen na domaćem parketu od Samobora 91:56. Na poluvremenu je bilo 42:28 za Samoborce koji su u potpunosti dominirali u trećoj četvrtini koju su dobili 27:7. Prvo ime gostuju Lukas Šuvak s 18 poena i 13 skokova, a Kruno Macner i Nikola Ivanković su dodali po 17. Kod Medveščaka najefikasniji Luka Šušak (17).

Sutra Dinamo dočekuje Amforu, a susret Kvarner 2010 – Hermes Analitica je odgođen.