Igrane sve utakmice 21.kola... Prva liga: Dubrava i Agrodalm lako, Zapruđu bodovi iz Kaštela, Rudeš korak do iznenađenja…

Igrane su sve utakmice 21.kola Prve muške lige nakon kojih su poznata sva četiri kluba koji će nastupiti u doigravanju za HT Premijer ligu. Dubrava i Agrodalm su upisali nove domaće pobjede, Zapruđe je slavilo u Kaštelima, a Rudeš je tijesno poražen kod vodeće Sonik Puntamike.

Dubrava je u trećoj četvrtini slomila otpor Đakova kada je stigla do 17 razlike (60:43). Stipe Čubrić je od svojih 18 poena u tom periodu igre ubacio 12, a podršku je imao u Rezi, Smoliću i Šutalu. Kristijan Šutalo je ubacio 13 poena uz 9 skokova, a Ante Smolić je uz 9 skokova pridodao 12 poena. Kod Đakova standardno najbolji Matej Karlović (30).

Agrodalm je uvjerljivom pobjedom protiv Ribole Kaštela 116:72 potvrdio najmanje četvrto mjesto uoči doigravanja. Momčad Joška Garme već nakon prvog dijela ubacila je 66 poena i imala 32 poena viška. Andrej Ceraj je ubacio 25, povratnik Nikola Baran 14, a Domagoj Matić i Petar Božek po 11 poena. Kod Jazine Arbanasa Josip Gulam je ubacio 22 poena.

Zapruđe je u utakmici bez većeg rezultatskog značaja slavilo kod Ribole Kaštela 84:79. Paško Vrlika je ubacio 22 poena, Filip Stanić 15, a Marko Montana i Marko Raič po 12. Kod Kaštela najviše je ubacio Marin Vručinić (24).

Rudeš je poražen u Zadru kod Sonik Puntamike 78:76, a nakon odlične druge četvrtine momčad Milana Ličine je na odmoru imala 11 razlike (50:39). Domaćini su u nastavak ušli serijom 15:4 (54:54), a u posljednjih deset minuta s +4 (62:58). Rudeš je u posljednjih pet minuta ušao sa zaostatkom 74:67, ali se nije predavao već je preko Filipa Torića stigao do izjednačenja (74:74). Marko Jurič je nakon promašenog jednog bacanja pogodio oba za 76:76, a domaćinima je pobjedu nakon skoka u napadu donijeo Filip Jošić. Marko Atelj sa 16, te Dino Palčić i Teo Petani s 15 su predvodili Sonik, dok je kod Rudeša Jurič ubacio 18, Luka Ljubičić 16 (10sk), a Ivan Zebić i Tomislav Cvitković po 12.

Rudešu će za ostanak u ligi u posljednjem kolu trebati pobjeda protiv Agrodalma, ili domaći poraz Đakova od Pule.