Agrodalm u nedjelju protiv Kvarnera 2010... Prva liga: Boscu opet kobna završnica, prvi domaći poraz Rudeša…

Rudeš - Borovo (foto: KKRudeš)

Porazi zagrebačkih klubova u 15.kolu Prve lige. Bosco je poražen u Splitu kod Universitasa 88:82, a prvi domaći poraz ove sezone doživio je Rudeš kojeg je u Sutinskim vrelima svladalo Borovo 73:59.

Bosco je početkom druge četvrtine nakon trice Jakše Milatića imao 9 razlike (26:17). Domaćini su ubrz uhvatili rezultatski priključak, a nakon minimalne prednosti Bosca na poluvremenu (37:36) opet je momčad Matije Brkljačića bolje igrala u trećoj četvrtini nakon koje je imala prednost 61:54. Početkom posljednje četvrtine Milatić ubacuje novu tricu za 12 razlike (69:57). Kada se činilo da će bodovi ipak krenuti prema Zagrebu dolazi velika serija domaćina (16:3), a u neizvjesnoj završnici junak Universitasa je bio Marin Vručinić koji je ubacio dvije trice. Gabrijel Marić je ubacio 24 poena, a Bruno Rebić i Ivan Vrgoč po 14. Kod Bosca Ivan Perković je ubacio 22, a Krešimir Ljubičić 21.

Trener Rudeša Milan Ličina s prevom se pribojavao utakmice protiv Borova. Problemi s ozljedama i bolesti prorijedili su treninge Rudeša koji je izuzev početne prednosti 6:4 bio u rezultatskom minusu. Borovo je u prvom poluvremenu imalo i 16 razlike (39:23), a sredinom treće četvrtine i 26 razlike (61:35). Dino Radoš s 19 poena je predvodio goste, a po 15 su ubacili Jakov Šarac i Mihael Bekavac. Kod Rudeša koji je trice šutirao 4/27 jedini dvocifreni je bio Luka Ljubičić (10).

U nedjelju će na parket Agrodalm koji će uz slučaju pobjede protiv Kvarnera 2010 postati najizgledniji kandidat za osvajanje drugog mjesta.