Prva liga: Bosco zaustavio Samobor, Cedevita Junior pala u Dubrovniku…

Marin Zrnić (Bosco)

Danas su igrane tri utakmice 6.kola Prve muške lige, a nama posebno zanimljivi su bili susreti Samobor – Bosco i Dubrovnik – Cedevita Junior.

Neporaženi Samobor predvođen sjajnim Lukom Žorićem (47 poena, šut 17/27, 16 sk) prvi poraz je doživio od Bosca koji je u dramatičnoj završnici slavio 78:77. Na bolji ulazak Samobora u utakmici momčad Srđana Helbicha uzvratila je u drugoj četvrtini pa je na odmoru bilo (42:42). Imao je Bosco +7 (55:48) sredinom treće četvrtine ali su Samoborci serijom 12:1 prešli u prednost koja je nakon trice Filipa Radulovića bila i 69:62 na osam minuta do kraja. Vratio se Bosco u susret i nakon zakucavanja Lovre Gnjidića poveo 72:71 na četiri minute do kraja. Žorić je u završnici pogodio 3 od 6 bacanja, a Vito Porobić bio mirne ruke pa su bodovi otišli u Trnsko.

Marin Zrnić je predvodio Bosco s 25 poena. Luka Katura je dodao 18, a novo pojačanje Mabur Makur 14 poena. Vrijedi izdvojiti i 10 poena Gnjidića, a kod Samobora koji je nastupio bez Lovre Mandalinića uz nezadrživog Žorića dvocifreni je tek bio Josip Škara (13).

Cedevita Junior je poražena u Dubrovniku 91:86. Domaćini su predvođeni Petrom Dubeljom (34) i Ivanom Vodopijom (25) vodili cijelim tijekom susreta, a momčad Marka Trninića uspijela je na kon polaganja Petra Ogrizovića doći na minus 4 (87:83) na dvije i pol minute prije kraja. Tada je promašaje Cedevite Junior s linije slobodnih bacanja kaznio spomenuti dvojac. Zagrepčane je predvodio Ante Brzović (19), a Ogrizović i Karlo Lukačić su ubacili po 15.