Igrane dve utakmice 21.kola... Prva liga: Bosco korak do Premijer lige, Agrodalm lako, Rudešu domaći poraz…

Kapetan Rudeša Mario Galić

Danas u isto vrijeme igrano su sve utakmice 21.kola Prve muške lige. Najzanimljivija borba za drugo mjesto nastavljena je pobjedama dva tri konkurenta, tako da će posljednje kolo donijeti odluku tko će uz Goricu u elitni razred naše košarke.

Bosco je slavio u Rijeci kod Kvarnera 2010 89:84 i za potvrdu drugog mjesta biti će mu dovoljna domaća pobjeda protiv Istrauna slijedeće nedjelje. Izabranicima Matije Brkljačića bila je dovoljna odlična jedna četvrtina (treća) u kojoj su nakon minusa 35:25 u 12.minuti i minus 4 na poluvremenu (50:46) napravili seriju 17:6 za 75:66, a kada su domaćini zaprijetili u završnici Marin Kuga i Filip Tušek su sačuvali prednost za petu uzastopnu pobjedu. Tušek je ubacio 26, poena, a Ivan Perković i Krešimir Ljubičić (11 sk) po 15. Kod Kvarnera 2010 Dino Šamanić je ubacio 26 poena.

Agrodalm je protiv Šanac Karlovca u trećoj četvrtini rješio pitanje pobjednika. Damir Mijić je ubacio 36 poena, a Domagoj Matić i Andrej Ceraj po 19. Matić i Dorian Ribarić su imali po 10 asistencija. Šanac je predvodio Matija Češković (26).

Rudeš je u Trnskom ugostio Universitas koji je u završnici prvog poluvremena imao 13 razlike (42:29). Mario Galić, Tomislav Cvitković i Nikola Ivanković su u završnici treće četvrtine doveli Rudeš na minus 3 (56:59), ali je tricama uzvratio Ivan Omrčen koji je goste usmjerio prema pobjedi. Splićane je s 15 poena i 13 skokova predvodio Ivan Vrgoč. Luka Radoš je dodao 12, a Omrčen i Bruno Rebić po 11. Kod Rudeša Galić je ubacio 24, a Cvitković 18 poena.