Prva liga: Bosco i Cedevita Junior nakon produžetka do pobjeda, poraz Zapruđa, prekid u Sesvetama…

Uzbudljiva subota je iza nas na parketima Prve muške lige. Domaće pobjede nakon produžetka upisali su Bosco i Cedevita Junior, poraz Zapruđe, a susret Sesvete – Rudeš prekinut je nakon prvog poluvremena pri rezutatu 39:36 za Rudeš zbog prokišnjavanja krova dvorane u Jelkovcu i njegov nastavak uslijedit će do završetka prvog dijela sezone.

Bosco je drugu uzastopnu pobjedu upisao protiv Ribole Kaštela i to nakon produžetka 103:98. U neizvjesnom susretu produžetak gostima je omogućio Ivan Rašetina koji je dvije sekunde prije kraja zabio tricu za 89:89. U produžetku je junak bio Sandro Rašić koji je ubacio dvije trice za Bosco i bodovi su ostali u Zagrebu.

Luka Katura s 29 poena (trice 6/10, 7 sk, 7 as) predvodio je Bosco. Makur Puou je dodao 20 uz 14 skokova, Mateo Vidović 19 (5 as), a Rašić 16 poena. Kod gostiju Rašetina je ubacio 23, Ivan Svalina 17, Dino Šipić 16, a Mario Krešić 15 poena.

Cedevita Junior je slavila protiv Universitasa 86:85. Još jedan zanimljivi susret pripao je domaćinima kojima je produžetak omogućio Karlo Lukačić, a u produžetku vrijedne bodove donosi Petar Ogrizović koji je s 23 poena predvodio Cedevitu Junior. Lukačić je dodao 18. Kod gostiju Viktor Šarić (11 sk) i Mario Rajčić su ubacili po 21 poen.

Zapruđe je ugostilo Dubrovnik i doživjelo poraz 72:65. Sjajna prva četvrtina Dubrovčana (32:14) dala je naslutiti pobjednika. Zapruđe je do odmora uspijelo gotovo prepoloviti prednost (47:37). U nastavku je Dubrovnik kontrolirao rezultat iako je Zapruđe u samoj završnici nakon dvije trice Marka Raiča stiglo za minus 2 (67:65). Tada ključnu tricu ubacuje Antonio Petrović, a nakon promašaja Filipa Stanića najbolji strijelac gostiju Ivan Vodopija (18) postavlja konačni rezultat. Uz Vodopiju kod Dubrovnika izdavajamo po 14 poena Mladena Primorca i Petra Dubelja. Kod Zapruđa Stanić je ubacio 14, a Raič 12 poena.