Kompletirano 16.kolo... Prva liga: Agrodalm nadigrao Podravac, Rudešu opet kobna završnica…

Rudeš - Istrauni (foto: kkrudeš)

Danas su odigrane preostale utakmice 16.kola Prve muške lige. Zagrebački klubovi upisali su polovičan učinak, a kao domaćini svoje utakmice igrali su u SD Trnsko. Rudeš je poražen od Istrauna, a Agrodalm je nadigrao Podravac iz Virja.

Rudeš je sredinom treće četvrtine imao 10 razlike (61:51) koliko je bilo i na ulasku u posljednjih sedam minuta (74:64). Gosti tada rade seriju 17:3 i u posljednju minutu ulaze s prednošću 81:77 što su uspijeli sačuvati do kraja susreta. Teo Šimović je predvodio sastav iz Pule s 26 poena. Kod Rudeša po 21 poen i 10 skokova imali su Tomislav Cvitković i Ivan Zebić.

Agrodalm je opravdao ulogu favorita protiv Podravca i slavio 112:64, a sve je bilo rješeno početkom druge četvrtine kada je momčad Joška Garme povela 34:10. Damir Mijić je ubacio 21 poen. Dorian Ribarić je dodao 16 uz 14 asistencija, a Ante Žužul je također ubacio 16 poena. Kod gostiju bolji od ostalih Stefan Zadravec (24).