U 2.kolu HT Premijer lige... Porazi Bosca i Hermes Analitice, Cedevita u nedjelju kod Splita…

U 2.kolu HT Premijer lige Bosco i Hermes Analitica upisali su poraze na gostovanju. Bosco je visoko nadigran u Velikoj Gorici 98:68, a tek nešto manje Analitičari su stradali u Sinju kod Alkara 96:82.

Bosco je već u prvoj četvrtini primio 32 poena na gostovanju kod Gorice što je domaćinima bilo i više nego dovoljeno za prvu ovosezonsku pobjedu. Ljubo Prgomet (22) i Marko Baković (16) su predvodili domaćine, a kod Bosca Petar Ogrizović je ubacio 13 poena.

Na vrućem gostovanju u Sinju Hermes Analitica je rezultatski priključak držala početkom treće četvrtine (51:46). Serijom 29:14 domaćini dolaze do 20 razlike (80:60) i mirno susret privode kraju. Alkar je predvodio Hrvoje Vučić s 23 poena. Joshua Brown je dodao 21, a Dino Šipić i Bruno Markulin po 18. Zagrepčane je predvodio Jakov Vladović (25), a Roko Rogić je dodao 15.

Cedevita u nedjelju gostuje u Splitu, a trener Slaven Rimac kaže “Sigurno je da je Split krenuo u novu sezonu s velikim ambicijama. Imaju puno veći proračun nego prijašnjih godina, žele napraviti veliki iskorak u drugoj ABA Ligi i u HT Premijer ligi. Prošle sezone, pogotovo u završnici, igrali su jako dobru košarku. Pojačanja koja su doveli su se pokazala kao pogodak. Mislim da nas čeka jedna teška i zahtjevna utakmica, gdje moramo prije svega energetski odgovoriti, da budemo na istom nivou kao i oni. Neće nam biti lako, međutim mislim da smo dobro trenirali cijeli tjedan. Idemo vidjeti što možemo protiv jedne tako kvalitetne ekipe koja je tako dobro počela sezonu“..prenosi kkcedevita.hr