LITAVSKI PIENO SLAVIO U ZAGREBU 84:82... PORAZ CIBONE U PRODUŽETKU…

Cibona nije uspijela i drugi puta svladati litavski Pieno Zvaigzdes u skupini S Fiba Eurokupa. Gosti su nakon produžetka slavili u Zagrebu 84:82 i tako dodatno zakomplicirali poredak u skupini uoči posljednjeg kola u kojem Cibona gostuje u Francuskoj kod Le Havre-a.

Vukovi su početkom druge četvrtine imali 11 poena viška (26:15), ali su gosti serijom 12:2 uhvatili rezultatski priključak. Nakon izjednačenog prvog poluvremena (32:32) Cibona je u 24.minuti nakon trice Ivana Siriščevića stigla do + 8 (45:37), a opet uporni gosti se nisu predavali i do kraja treće četvrtine stigli do prednosti 57:55. Pieno je kontrolirao rezultat u posljednih deset minuta, a James Florence je tricom na 11 sekundi do kraja uspio donijeti Ciboni produžetak (72:72). U dodatnih pet minuta momčad Damira Mulaomerovića je posljednju prednost imala pri rezultatu 79:78, a pobjedu gostima donosi Ramone Moore koji je ubacio slobodna bacanja nakon osobne Nika Slavice na pet sekundi do kraja.

Kod Cibone Filip Krušlin je ubacio 19 poena, a Slavica i Ante Žižić po 17. Nakon susreta trener Vukova bio je nezadovoljan pristupom svojih igrača ”Izgubili smo utakmicu protiv ekipe koju smo dobili tamo. No razlika je bila očigledna samo u jednoj stvari – pristup koji je bio tamo. Ta tragedija ide na moju dušu i ekipa je moje ogledalo. Ali večeras pristup nije bio na razini za prolazak u top 16, tako da nema nikakvog opravdanja. Sve smo sami odlučivali. Ovisi kako će se rasplesti ostali rezultati. Bilo je dosta taktičkih grešaka i dekoncentracije. U ključnim trenucima nismo reagirali. Na bljeskove je izgledalo ok, ali to nije bilo dovoljno. Previše otvorenih šuteva, previše grešaka je bilo”

Cibona se okreće nedjelji i vrlo važnom susretu ABA lige kada će ugostiti Sutjesku iz Nikšića.