U 9. KOLU TOP 16 EUROLIGE DARUSSAFAKA SLAVILA U ZAGREBU... PORAZ CEDEVITE U ZAVRŠNICI…

Cedevuta nije uspijela prekinuti niz poraza u Euroligi. Večeras je u KC Dražen Petrović slavila Darussafaka Dogus iz Istanbula 83:77 u utakmici gdje je Cedevita imala priliku upisati treću pobjedu u TOP 16, ali samu završnicu su bolje odigrali gosti koji su tako upisali treću pobjedu.

Prvo poluvrijeme pripalo je Darussafaki koja je imala i 11 razlike (35:24) u 13. minuti, a na odmor otišla s + 5 (43:38). U trećoj četvrtini momčad Veljka Mršića uspijela je uhvatiti rezultatski priključak i povesti, te držati utakmicu otvorenom. Kada je Miro Bilan ubacio za 75:74 na dvije minute do kraja činilo se da bi Cedevita mogla do pobjede, ali nažalost posljednje dvije minute bolje je odigrala Darussafaka.

Kod Cedevite Jacob Pullen je upisao 26 poena, Bilan je dodao 13, a Nemanja Gordić 11.

“Mi smo počeli jako dobro u prvih par minuta, a onda smo radili neobjašnjive greške u obrani. Igrači Darussafake su preiskusni da to ne bi iskoristili. Poslije smo se od početka druge četvrtine stabilizirali i do kraja smo bili OK. Na kraju su oni zabili važne šuteve, a mi smo promašili. Na dvije minute do kraja su kod +1 imali jedan skok u napadu i to je napravilo razliku. Kod +1 je kod polaganja Slaughtera trebalo napraviti faul i tu smo bili premekani kad nas je probio Wilbekin. U odnosu na prošlu utakmicu napravili smo korak naprijed i to me veseli. Trebamo tako nastaviti dalje da bi do kraja sezone bili spremni odigrati u svakoj utakmici 40 minuta na istoj razini.”..kazao je nakon utakmice trener Cedevite.