DOMAĆA UNICAJA SLAVILA 90:67... PORAZ CEDEVITE U MALAGI…

U trećem kolu Top 16 Eurolige košarkaši Cedevite poraženi su na gostovanju kod Unicaje u Malagi 90:67. Bio je to drugi poraz zagrebačke momčadi u drugom krugu Eurolige, a domaćini su već na startu utakmice (16:6) naznačili svoju dominaciju u ovom susretu. Već do poluvremena Unicaja je imala 21 razlike (52:31). Početkom ttreće četvrtine Cedevita je preko svog najboljeg igrača večeras Luke Babića (24) nakratko smanjila na minus 15 (52:37), ali to je večeras bio maksimum momčadi Veljka Mršića.

Uz Babića vrijedi izdvojiti još Jacoba Pullena koji je ubacio 16 poena. Nakon susreta trener Cedevite ja kazao “Fizički su bili izuzetno dominantni. Od 33 lopte, koliko ih se odbilo pod našim košem, oni su uzeli 19, a mi 14 i to govori sve kakvi smo bili. Jedna stvar je što su oni fizički dominantni u odnosu na nas. Atletski su moćni i imaju puno više atleticizma, skočniji su i reaktivniji, a druga je stvar da mi već drugu utakmicu zaredom igramo bez energije i bez dovoljno koncentracije i nemamo osnovnih elemenata da bi igrali košarku na ovom nivou. To ćemo promijeniti pod hitno. Iz utakmice u utakmicu se vidi na koje se igrače može više računati, a koji još nisu na nivou da igraju i neću dozvoliti da bilo tko naruši rezultat ekipe zato što to nije u stanju pratiti. Neka se dovedu na nivo na kojem treba biti za igrati ovdje pa će igrati. Ako treba, igrat ćemo sa sedam-osam igrača.”..prenosi službena klupska stranica.

Cedevitu u nedjelju očekuje gostovanje u Zadru u okviru 20.kola ABA lige.