Španjolska Morabanc Andorra slavila u Zagrebu... Poraz Cedevite na startu Top 16 faze Eurokupa…

U prvom kolu Top 16 faze Eurokupa Cedevita je u Domu sportova poražena od Morabanc Andorre iz Španjolske 87:81.

Neizvjesno prvo poluvrijeme bolje su zaključili gosti koji su serijom 10:2 prvi dio rješili u svoju korist 49:40. Andorra je na startu drugg dijela povela 51:40, a tada su s tri trice (Krušlin, Cobbs, Cook) košarkaši Cedevite uhvatili rezultatski priključak. Nažalost samo zakratko jer je Andrew Albicy pokrenuo seriju gostiju 18:4 za velikih +16 (69:53) u 27.minuti.

Najvećih +17 gosti su imali početkom posljednje četvrtine kada je bivši igrač Cedevite John Shurna ubacio tricu za 76:59. Veliki povratak momčadi Slavena Rimca izražirali su Cook, Murić i Pullen za seriju 22:5 i izjednačenje (81:81) na 1.50 do kraja. Ipak u završnici su gosti bili smireniji koji su iskoristili izgubljene lopte Murića i Cobbsa i upisali vrijednu pobjedu.

Morabanc Andorru su predvodili Albicy (22), Shurna (15) i Dylan Ellis (15), a kod Cedevite Justin Cobbs je ubacio 19, Jacob Pullen 15, a Elgin Cook 14.

Cedeviti sada slijede dva uzastopna gostovanja (Zenit, Uniks), a u subotu i kod Mege Bemax u 14.kolu ABA lige.