Turski Tofas slavio u Zagrebu... Poraz Cedevite na kraju prvog dijela Eurokupa…

U susretu 10.kola skupine B 7Days Eurokupa Cedevita je na svom parketu poražena od Tofaša iz Burse 96:92. Susret nije imao veći rezultatski značaj za momčad Slavena Rimca koja je i prije ovog susreta osvojila treće mjesto u skupini i izborila nastup u Top 16 fazi. Gostima je susret bio puno važniji, ali njima za prolaz u Top 16 nužno je potrebna pobjeda posljednje Arke Gdyna na gostovanju kod Limogesa.

Gosti su do poluvremena napravili 13 razlike (50:37), a Cedevita je na ulasku u posljednih deset minuta imala minus 2 (73:71). Jacob Pullen i Andrija Stipanović su kreirali prednost Cedevite 82:77. Pri rezultatu 87:81 gosti preko Yigita Arslana i Diante Garretta rade seriju 9:0, a isti dvojac zabija četiri poena u nizu za 94:89.

Garrett je utakmicu završio s 20 poena, Arslan je dodao 18. Kod Cedevite u čijem dresu je debitirao Edo Murić (4p) najefikasniji Elgin Cook (32). Pullen je dodao 16, a Filip Krušlin 14 poena.