GRČKI PANATHINAIKOS SLAVIO U ZAGREBU 78:60... PORAZ CEDEVITE…

U 6.kolu Top 16 Eurolige Cedevita je poražena u KC Dražen Petrović od Panathinaikosa 78:60. Grčki velikan boljom igrom u drugoj četvrtini već je do odmora imao 17 koševa viška (39:22). Skroman napadački učinak Cedevite, te izostanak Luke Babića i Luke Žorića nije nudio velike mogućnosti u ovom susretu pa su gosti na kraju slavili zasluženu pobjedu. Cedevita je uspijela izbjeći i uvjerljiviji poraz s obzirom da je Pao u 27.minuti imao i 30 razlike (56:26).

Euroliga, 6. kolo 1. 2. 3. 4. Kraj
Cedevita 13 9 14 24 60
Panathinaikos 18 21 21 18 78
04.02.2016. / 19:00 22:39 38:39

“Očitali su nam lekciju. Nakon prvih šest-sedam minuta, kad smo bili na 13:14, oni su se odvojili i bili su bolji u svakom duelu. Fizički su nas izdominirali na svim pozicijama i nismo im danas mogli parirati. Znali smo da grčke momčadi igraju dosta čvrsto i da, ukoliko želimo s njima igrati, moramo dignuti ritam igre na viši nivo. No, to nismo uspjeli i očekivao sam jednu takvu utakmicu jer smo jučer igračima napravili analizu krvi, gdje se je pokazalo da imamo dosta igrača koji su baš u ‘crvenom’ i trebalo bi im tri-četiri dana odmora. Babić nam je veoma nedostajao. On je jako bitan igrač u ovoj momčadi. Prvi je obrambeni skakač, najbolji je igrač u tranziciji, a i u napadu dosta oslobađa prostor Pullenu. S druge strane, u obrani je uvijek čuvao najbolje protivničke igrače, a i nije isto kad na taj poziciji imate igrača od dva metra u odnosu kad igra netko tko ima 190cm.”..kazao je nakon poraza trener Cedevite Veljko Mršić, prenosi službena klupska stranica.

Kod Cedevite koja je doživjela četvrti poraz Fran Pilepić je ubacio 16 poena, Miro Bilan 9, a Karlo Žganec 8. Goste je predvodio Miroslav Raduljica s 21 poenom.

Već u nedjelju Cedevitu očekuje iskušenje u ABA ligi i gostovanje kod Union Olimpije u Ljubljani.