U 10.KOLU I. LIGE... POBJEDE JUNIORA GORICE I CEDEVITE…

Večeras su igrane dvije utakmice 10. kola I. juniorske lige u kojima su pobjede zabilježili Gorica i Cedevita. Gorica je na domaćem parketu bila bolja od Rudeša, a Cedevita je kao gost svladala Mladost. U četvrtak igraju Zabok – Zagreb i Cibona – Dubrava.

Gorica
Nino Tomić 34, Gabriel Divić 17, Luka Šipušić 10, Fran Jacović 10, Ante Jukić 9, Dino Herc 6, Bruno Mikolaš 4, Petar Slamnik 0, Erik Opačić 0, Mate Pokrajčić 0, Dominik Lepur 0, Pavao Kompes 0.
Dinamo Zagreb
Marko Jurič 19, Tomislav Cvitković 17, Ivan Skorupan 17, Ivo Ćavar 15, Grgur Matolić 8, Ivan Nakić - Vojnović 5, Antonio Zubac 4, Bruno Miloš 2, Tomislav Rossi 0, Ante Mikulić 0, Filip Soldo 0, Matej Nakić 0.
Gorica je pomalo neočekivano svladala oslabljeni Rudeš i ubilježila svoju drugu pobjedu. Rudeš je u finišu prvog poluvremena imao 13 razlike (39:26), a domaćini su serijom 18:4 u trećoj četvrtini stigli d prednosti 50:45. Raspoloženom Nini Tomiću (34) potpora je Gabriel Divić (17) koji je s dvije trice uz jednu Dine Herca doveo Goricu na + 11 (72:61) u 33. minuti. Rudeš se uspio vratiti u susret (78:80), ali u završnici su smireniji bili domaćini koji su slavili zasluženu pobjedu. Kod Rudeša Marko Jurič je ubacio 19, a Tomislav Citković 17 poena.
Mladost 20 12 25 19 76
Cedevita 25 23 24 15 87
27.01.2016. / 21:15 32:48 44:39
Mladost
Benjamin Maglajlija 22, Ivan Medved 17, Tomo Lončar 16, Lovro Špiček 8, Fran Bilić 5, Luka Marijan Alešković 4, Filip Radić 2, Duje Kovačev 2, Vice Šodan 0, Marin Bago 0, Anđelko Nikić 0, Mislav Biondić 0.
Cedevita
Darko Bajo 18, Toni Perković 15, Antonio Jordano 15, Luka Barišić 13, Dario Kuzmanović 10, Filip Varga Brzica 5, Marko Montana 5, Leon Dubroja 2, Haris Mehdić 2, Leon Kalinić 2, David Blažev 0, Karlo Lukačić 0.
Cedevita je s nekolicinom kadeta u sastavu bila bolja od Mladosti. Darko Bajo je ubacio 18, a Toni Perković i Antonio Jordano po 15. Kod domaćina Benjamin Maglajlija najučinkovitiji s 22 poena.

I. Juniorska liga (1-8.mjesto)

1. Cedevita 10 8 2 4 - 2 4 - 0 963 740 +223 18
2. Cibona 9 8 1 4 - 1 4 - 0 767 641 +126 17
3. Zagreb 9 7 2 4 - 0 3 - 2 827 621 +206 16
4. Dubrava 9 6 3 4 - 1 2 - 2 786 633 +153 15
5. Dinamo Zagreb 10 5 5 3 - 1 2 - 4 910 775 +135 15
6. Gorica 10 2 8 1 - 4 1 - 4 797 887 -90 12
7. Mladost 10 2 8 1 - 3 1 - 5 661 824 -163 12