MRAVI U ZAVRŠNICI IŠČUPALI POBJEDU... POBJEDA ZAGREBA NA STARTU LIGE ZA PRVAKA…

U 1.kolu Lige za prvaka košarkaši Zagreba svladali su Split 75:72 u utakmici koja je ponudila velika uzbuđenja i rezultatski preokret. Činilo se početkom drugog poluvremena da će Mravi ubilježiti još jednu uvjerljivu pobjedu protiv Splita kada su imali 21 razlike (53:32). Gosti su postepeno smanjivali prednost, a na krilima raspoloženog Ante Đuguma (15) napravili i potpuni preokret kada su na nešto više od minute do kraja imali prednost 72:68. Tada je Henrik Širko izgubio jednu loptu, Jakov Vladović ubacio tricu, a nakon promašaja Splita i skoka u napadu Pavle Marčinković dovodi Zagreb do prednosti 73:72. Do kraja je još Vladović ubacio dva bacanja, a pokušaj Širka u zadnjoj sekundi za produžetak ostao je na obruču.

Tako je Zagreb uz 14 poena Miralema Halilovića, 13 Marčinkovića i 12 Vladovića pobjedom krenuo u Ligi za prvaka, a već u utorak ga očekuje gradski dvoboj s Cedevitom u Domu sportova. U nedjelju će svoj prvi nastup imati Cedevita koja će od 12.30 ugostiti Kvarner 2010 iz Rijeke, a u ponedjeljak u derbiju kola od 19 sati igraju Cibona – Zadar.