Pobjeda i poraz juniora Cibone na turniru Eurolige…

Juniorska U18 selekcija Cibone s polovičnim učinkom startala je na turniru Eurolige u Valenciji (Španjolska). Izabranici Ivana Jurana su u prvom susretu slavili protiv Unicaje iz Malage 84:77 uz 31 koš Roka Prkačina (10 sk) i 17 Hrvoja Majcunića (7 as).

Samo nekoliko sati kasnije Cibosi su igrali protiv domaćina Valencije i doživjeli poraz 87:72. Tim porazom Vukovi su izgubili šanse za osvajanjem prvog mjesta koje vode na završni turnir u Koln. Lukša Buljević s 29 poena i 19 skokova bio je daleko najučinkovitiji.

”Dogodio se jedan psihički i fizički pad u drugoj četvrtini. Nismo se držali dogovora iz svlačionice. Upozoravao sam na kontranapade Španjolaca, napadački smo počeli igrati bezglavo. Primili smo puno laganih koševa i s tom jednom lošom četvrtinom smo ostali bez ikakve opcije da igramo finale. Jednostavno dogodi se loš dan kada i protivnik odigra fantastičnu utakmicu uz podršku navijača. Dijametralno dvije suprotne utakmice, jedna odlična, druga vrlo loša. Otkad sam u Ciboni nikad nismo odigrali ovako lošu četvrtinu. Sutra igramo s Olympiacosom. Idemo odigrati najbolje što možemo, svaka utakmica je nova priča. Idemo se odmoriti, sutra je novi dan.”..kazao je trener Juran nakon susreta, a prenosi cibona.com

Vukovi će se sutra u 3. kolu u 14.00 sati sastati s Olympiacosom.