Perković opet junak Sesvećana…

Drugu uzastopnu pobjedu upisali su košarkaši Sesveta koji su u zaostaloj utakmici 11.kola Prve lige u Sesvetama slavili protiv Kvarnera 2010 iz Rijeke 81:77. Junak pobjede na kraju baš kao i u dvoboju s Omišom prije četiri dana bio je Ivan Perković koji je u posljednjim trenucima zabio tricu uz dodatno bacanje za treću pobjedu sastava Tomislava Vouka koji je uhvatio priključak za najbližim konkurentima.

Mogli su domaćini i ranije do pobjede jer su na manje od tri minute prije kraja imali +8 (76:68). Uz poene Nikole Jadrijeva, Vite Smojvera i tricom Elhama Jasharia gosti su stigli do izjednačanja (77:77). Sjajno otvaranje su imali Sesvećani koji su preko Papka, Oršanića, Krajačića i Babića poveli 26:14, a Kvarner je rezultatski priključak uhvatio u završnici treće četvrtine (64:63).

Dario Papak je ubacio 17 poena uz 7 skokova i 7 asista. Philip Babić (7as) i Matej Krajačić (8sk) su ubacili po 16, a Perković 12. Kod gostiju svoju večer nije imao Siniša Štemberger (šut 2/13), a najefikasniji je bio Jashari (16), dok su Smojver i Andro Krstinić ubacili po 15.

”Mislim da smo odigrali dobru utakmicu. Vodili smo praktički od početka do kraja. Kvarner je imao samo prednost 2-0 n početku. Čestitao bih svojim igračima i mislim da smo se konačno dignuli otkada normalno treniramo na cijeloj dvorani. Nadamo se da i protiv Bosca možemo doći do pobjede”..kazao je trener Sesvećana Tomislav Vouk čija momčad već u subotu dočekuje Bosco.

1. Cedevita Junior 15 15 0 7 - 0 8 - 0 1446 1086 +360 30
2. KK Jazine Arbanasi 15 11 4 4 - 3 7 - 1 1262 1221 +41 26
3. KK Ribola Kaštela 15 10 5 6 - 2 4 - 3 1147 1102 +45 25
4. Dinamo Zagreb 14 10 4 6 - 3 4 - 1 1136 985 +151 24
5. Bosco Zagreb 15 9 6 5 - 3 4 - 3 1250 1192 +58 24
6. Omiš Čagalj Tours 15 7 8 5 - 2 2 - 6 1164 1236 -72 22
7. KK Dubrovnik 15 6 9 3 - 4 3 - 5 1196 1245 -49 21
8. Zapruđe 15 5 10 4 - 4 1 - 6 1102 1249 -147 20