TREĆE MJESTO ZAGREBU, ROKO PRKAČIN MVP... CIBONA MLAĐE KADETSKI PRVAK HRVATSKE…

Mlađi kadeti Cibone novi su prvaci Hrvatske. Na završnom turniru u Velikoj Gorici uzabranici Ante Samca nakon polufinalne pobjede protiv Zagreba danas su u finalu bili bolji od domaćina Gorice 72:63. Mladi Vukovi su sezonu u Hrvatskoj završili bez poraza, a predvodio ih je MVP završnog turnira Roko Prkačin koji je u finalnoj utakmici ubacio 28 poena uz 22 skoka. Goričani su pružili solidan otpor Ciboni koja je na poluvremenu imala 5 razlike (42:37). Susret je rješen početkom posljednje četvrtine kada je Cibona stigla do 16 razlike (63:47) i mirno privela susret kraju. Uz Prkačina izdvajamo 18 poena Lukše Buljevića i 12 Filipa Paponje. Kod Gorice Hrvoje Majcunić je ubacio 25, a Frane Miloloža 18 poena.

Ml.kadeti - Finale PH, Finale 1. 2. 3. 4. Kraj
16 21 9 17 63
Cibona 16 26 14 16 72
05.06.2016. / 17:45 37:42 26:30
GORICA: Trefil 5, Panza, Vucković, Jacović, Lacić 3, Miloloža 18, Majcunić 25, Istanbuli 2, Vujević 4, Gnjidić, Ivanetić 6, Došen. Trener: H.Istanbuli
CIBONA: Šarić, Menalo 4, Paponja 12, Oštrić 2, Prkačin 28, Radulović 3, Ljubas 5, Mirković, Buljević 18, Marinović, Nazor, Salopek. Trener: A.Samac

Treće mjesto pripalo je Zagrebu koji je u dramatičnoj utakmici svladao Cedevitu.

M.kadeti, PH, Za 3.mjesto, 1. kolo 1. 2. 3. 4. Kraj
Cedevita 13 32 13 17 75
Zagreb 25 16 25 10 76
05.06.2016. / 15:30 45:41 30:35
CEDEVITA: Dramalija 4, Rašić 13, Paleka 20, Babić, Bašić, Gregurin, Kanižaj, Stanković 4, B.Strunjak, Mionni 13, V.Strunjak 3, Stunja 18. Trener: N.Strika
ZAGREB: Leko 7, Kontić 3, Vujatović 6, Knez, Prlić, Čorak, Mujanović, Gračanin 14, Bilandžija, Karačić 14, Bošnjak 32, Čizmić. Trener: D.Miljković

Bila je to utakmica prepuna preokreta što govore i rezultati po četvrtinama. Serijom 12:2 sredinom treće četvrtine Zagreb je stigao do prednosti, a Cedevita je uzvratila serijom 8:0 u posljednjoj četvrtini. U završnici susreta Cedevita je imala prednost 75:70, a u dramatičnoj završnici Matej Bošnjak (najbolji strijelac završnog turnira) je ubacio 6 uzastopnih poena za Zagreb koji je stigao do vrijedne pobjede. Bošnjak je s 32 poena i 15 skokova predvodio momčad Damira Miljkovića. Luka Gračanin i Max Karačić su dodali po 14. Kod Cedevite Marino Paleka je ubacio 20, a Zvonimir Stunja 18 poena.