ZA TREĆE MJESTO IGRAT ĆE CEDEVITA- ZAGREB... GORICA I CIBONA U FINALU PH…

U Velikoj Gorici startao je završni turnir PH za mlađe kadete. U polufinalnim susretima domaćin Gorica je bila bolja od Cedevite, a Cibona od Zagreba, pa će tako u nedjelju za ovog prvaka Hrvatske igrati Gorica – Cibona (17.45), a za 3.mjesto Cedevita – Zagreb (15.30)
Gorica finalist

Gorica je do pobjede protiv Cedevite došla nakon bolje igre u prvom poluvremenu, te u završnici susreta kada je Hrvoje Majcunić (31) povuako domaćine do pobjede. Gorica je vodila na poluvremenu 50:41, a Cedevita u završnici treće četvrtine uspijela napraviti preokret. U posljednje tri minute više koncentracije i preciznosti imali su domaćini koji zasluženo ulaze u borbu za naslov prvaka Hrvatske. Treba reći da je Cedevita u završnici prvog poluvremena zbog ozljede ostala bez Zvonimira Stunje.

PH, Mlađi kadeti, polufinale, Polufinale 1. 2. 3. 4. Kraj
Gorica 28 22 14 19 83
Cedevita 20 21 23 11 75
04.06.2016. / 18:00 50:41 33:34
GORICA: Trefil 14, Panza, Vucković, Miloloža 13, Gnjidić, Vujević 2, Ivanetić 8, Jacović, Istanbuli 2, Došen, Lacić 13, Majcunić 31.
CEDEVITA: Dramalija 2, Rašić 2, Paleka 23, Babić, Bašić, Gregurin, Kanižaj, Stanković 4, B.Strunjak 9, Mionni 12, V.Strunjak 10, Stunja 13.

Ced-Gor

U drugom susretu Zagreb je odlično otvorio susret protive ove sezone neporažene Cibone koja je sredinom druge četvrtine uspijela serijom 9:0 stići do prednosti 42:35 koju u nastavku susreta nije ispustila. Bio je to dvoboj visokih igrača, pa je tako Roko Prkačin (Cibona) ubacio 34, a Matej Bošnjak (Zagreb) 32 poena.