Finale se igra u subotu od 19 sati... Kup K.Ćosića: Cibona i Cedevita u novom finalu…

Cibona i Cedevita igrati će se finalu Kupa Krešimira Ćosića. U polufinalnim utakmicama Završnog turnira kojem je Split domaćin Cibona je slavila protiv Zadra 83:81, a Cedevita je nadigrala Goricu 93:63.

Cibona je protiv Zadra odigrala odlično prvo poluvrijeme i vodila 14 razlike (48:34). Imali su Vukovi i 20 razlike u trećoj četvrtini (61:41), ali se Zadar uspio vratiti u susret i u završnici imati napad za prednost koji nisu iskoristili.

” Sigurno još jedna utakmica između nas i ekipe Zadra koja je neizvjesna. Svi smo svjedoci kakve su prijašnje utakmice između te dvije ekipe izgledale. Čestitam svojoj ekipi na prolasku u finale i Zadru na jednoj dobroj muškoj utakmici. Bilo je lijepo igrati u ovakvoj atmosferi iako je publika bila na njihovoj strani, ali derbi je derbi. Meni je gušt igrati ovakve utakmice. Teška utakmica. Oba kluba su jučer u četvrtfinalu imala zahtjevnu utakmicu. U kratkom vremenu smo se dobro pripremili za današnju utakmicu. Idemo se pokušati odmoriti i odigrati finale najbolje što možemo.”..kazao je najbolji strijelac Cibone Josip Bilinovac (22).

Cedevita je uvjerljivo slavila potiv Gorice i susret praktički rješila već nakon prve četvrtine (25:11). Na poluvremenu je bilo 51:31, a u nastavku je prednost samo rasla. Cedevitu je predvodio Elgin Cook (20), a Jakov Mustapić je dodao 14” Htio bi prvo čestitati Gorici i treneru Sesaru na jučerašnjoj pobjedi. Malo tko je očekivao da će pobijediti Split u Splitu, a oni su pokazali da to mogu. Pokazali su da su to iskusni igrači i želim im svu sreću u nastavku sezone. Mi smo od prve sekunde ozbiljno shvatili utakmicu upravo kako je trener to od nas tražio. Držali smo taj tempo od prve do zadnje minute i jednostavno smo pokazali da smo bolja momčad.”..kazao je Mustapić nakon utakmice.