Kup K.Ćosića: Cibona i Cedevita Junior izborili finale…

U finalu završnog turnira Kupa Krešimira Ćosića koji se održava u Rijeci u subotu (19.00) očekuje nas zagrebačko finale između Cibone i Cedevite Junior. U polufinalu je Cibona slavila protiv Zadra 77:72, a Cedevita Junior je bila bolja od Splita 86:82.

Cibona je sjajno otvorila utakmicu protiv Zadra (15:2) i na krilima te prednosti tijekom cijelog susreta vodila iako su Zadrani prijetili i u nekoliko navrata stigli na minus pet. U završnici druge četvrtine nakon zakucavanja Danka Brankovića i trice Tonija Nakića Vukovi su na odmor otišli s +11 (46:35). Početkom treće četvrtine Lovro Gnjidić je odveo Cibonu na +13 (48:35), ali je ulsijedila i serija Zadra 10:2 za smanjenje (50:45). U posljednjih deset minuta sastav Gašpera Okorna je ušao s prednošću 61:55, a nakon što je Amar Gegić u završnici položio za 75:65 opet su Zadrani zaprijetili (75:72), ali je Jose Vildoza zabio dva bacanja i potvrdio pobjedu s kojom su Cibosi dobili priliku da nakon devet godina u svoje vitrine vrate trofej Kupa K.Ćosića.

Gegić je kod Cibone zabio 13 poena, Mateo Drežnjak 12, a Nakić i Vildoza po 11. Kod Zadrana Antonio Jordano je ubacio 16 poena, Trevor Thompson 14, Domonik Mavra 13, a Jastin Carter 12 poena.

“Prvo, ja bih zaista čestitao svojoj ekipi na pobjedi i mislim da smo ju zaslužili, radili smo četrdeset minuta. Jako smo dobro otvorili i to nam je dalo više samopouzdanja, nekako smo razbili svu nervozu. S druge strane, ja sam znao da nema šanse da sa Zadrom dođemo na, recimo, +20 i završimo utakmicu, bio sam svjestan da će se Zadar non-stop vraćati. Zadar nam je 40 minuta bio na leđima, promijenio sve obrani, a mi se morali adaptirati, Sve su napravili da se vrate. Na kraju, kad podvučem crtu, vodili smo cijelu utakmicu i mislim da smo zaslužili. ..kazao je trener Cibone Gašper Okorn nakon susreta.

Cedevita Junior je u prvoj sezoni u društvu najboljih izborila finale slavivši protiv Splita. Odlično otvaranje sastava Damira Mulaomerovića koji je dobio prvu četvrtinu 25:16 uz odličnu rolu Filipa Bundovića. Razigrao se i mladi Vito Kučić pa su Vitamini na odmoru imali obećavajućih +14 (50:36). U nastavku su Splićani uhvatili rezultatski priključak, ali ne i poveli, a sve je riješila trica Gorana Filipovića za 82:77.

“Prije svega bih čestitao momcima, mislim da su oni napravili najveći dio posla. Rekao sam im da, kako bi dobili Splita i ovakve ekipe, moramo biti na gornjoj granici i odigrati prije svega defanzivno i pametno. Na kraju mislim da su stvarno pokazali dobru košarku. Igrali su hrabro i inspirirano. Mislim da smo zasluženo pobijedili. Veći smo dio utakmice vodili. Finale je protiv jedne jake Cibone. Ono što nije dobro što su neki moji igrači potrošeni, večeras možda i više nego što su trebali. No, još jednom velika pohvala. Za nas je najveća nagrada što smo ovdje, a dobili smo priliku da igramo za trofej”..kazao je trener Mulaomerović nakon susreta.

Bundović je predvodio Cedevitu Junior s  19 poena, 9 skokova i 2 asistencije, Filipović je uz 13 poena imao 5 asistencija, Emir Šabić 13 je dodao 13, a Kučić 10 poena i 2 asistencije. Splićane je predvodio Shannon Jerod Shorter s 29 poena i 10 asistencija.